Numery wydrukowane, medale czekają! "Policz się z cukrzycą", jutro wośpowy bieg ze "Spartakusami". Zapisać może się każdy!

Numery wydrukowane, medale czekają! "Policz się z cukrzycą", jutro wośpowy bieg ze "Spartakusami". Zapisać może się każdy!
KB

Bełchatowski 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poza atrakcjami przy galerii Olimpia to także sportowe wydarzenie współtworzone przez bełchatowski Klub Biegacza "Spartakus". Bieg „Policz się z cukrzycą" od lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych przeznaczone są na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Wszystko zaczęło się w Warszawie. Idea stołecznego biegu na przestrzeni lat spopularyzowała się jednak na tyle doskonale, że finałowe, sportowe wydarzenia odbywają się obecnie także w wielu miejscach w Polsce i poza granicami, 3 lata dotarła do Bełchatowa. 

Bieg odbędzie się 28 stycznia na terenie Paku Olszewskich w Bełchatowie. Start biegu WOŚP zaplanowany jest na godzinę 13:00. Trasa wytyczona została po pętli o długości ok. 1 km, ale długość pokonanego dystansu tradycyjnie będzie dowolna dla każdego uczestnika. Jak bowiem jasno podkreślają "Spartakusi", "Policz się z cukrzycą", to nie wyścig na czas, ale wsparcie WOŚPu-u no i oczywiście promocja i zachęta do aktywnego trybu życia.

CZYTAJ >>> Ostatnie odliczanie przed 32. Finałem WOŚP! Jakie atrakcje przygotowano w Bełchatowie?

W biegu WOŚP mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. Każdy chętny musi zgłosić się do biura zawodów zorganizowanego w namiocie KB "Spartakus" na terenie Parku Olszewskich w dniu 28 stycznia w godzinach 12:00 – 12:45. W biurze zawodów będzie Wolontariusz z puszką WOŚP, do której będzie można uiścić opłatę startową. Każdy zarejestrowany uczestnik biegu otrzymuje:

  • piękny specjalnie przygotowany na 32. Finał numer startowy,
  • na mecie pamiątkowy dedykowany biegowi medal,
  • słodki upominek.

Szczegółowy regulamin i kwestie organizacyjne można znaleźć na oficjalnym fun page biegu >>> KLIKNIJ

Jak podaje Fundacja WOŚP, dzięki biegom „Policz się z cukrzycą" organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 Fundacja zakupiła pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Zeszłoroczna odsłona biegu "Policz się cukrzycą" w naszej fotogalerii >>> ZOBACZ

CZYTAJ >>> Te aukcje od łaskich lotników to absolutny hit! Ceny już są zawrotne. Zobacz co na WOŚP przekazała 32 Baza Lotnictwa Taktycznego