Bełchatów: "Policz się z cukrzycą", biegacze licznie i na sportowo wsparli 31. Finał WOŚP [Foto]

Bełchatów: "Policz się z cukrzycą", biegacze licznie i na sportowo wsparli 31. Finał WOŚP [Foto]
Klub Biegacza Spartkus

"Policz się z cukrzycą", czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na sportowo! W niedzielę w ramach 31. Finału WOŚP, podobnie jak w setkach polskich miast i w Bełchatowie zaproszono do wspólnego biegania. Organizatorem przedsięwzięcia w naszym mieście był Klub Biegacza Spartakus. Na linii startu stanęło blisko 80 zawodników.

Ogromna frekwencja, moc pozytywnej energii i uśmiechów, medale i szczytny cel sportowego wyzwania tak najkrócej można opisać już drugą bełchatowską odsłonę biegu "Policz się z cukrzycą". Na organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy pracowali członkowie Klubu Biegacza Spartakus. 

Biegacze spotkali się dziś w parku Olszewskich przy Muzeum Regionalnym, to właśnie tam rozlokowana była trasa biegu iwytyczona pętla o długości ok. 1 km. Długość pokonanego dystansu była dowolna dla każdego uczestnika, to sami biegacze decydowali ile pętli chceli przebiec. Jak bowiem jasno podkreślali Spartakusi, "Policz się z cukrzycą", to nie wyścig na czas, ale wsparcie WOŚPu-u no i oczywiście promocja i zachęta do aktywnego trybu życia.

ZOBACZ TAKŻE >>> Tak Szczerców wspiera WOŚP! Marsz, morsowanie, motocrossowe popisy i przeciąganie liny z traktorem [Dużo zdjęć]

​Za fotografię dziękujemy Klubowi Biegacza Spartakus!