Zmiany kadrowe w PGE GiEK ruszyły. Trzech z pięciu członków Zarządu straciło stanowiska

Centrala_PGE_GiEK_02

Zmiany kadrowe w PGE GiEK ruszyły. W miniony wtorek, 26 marca posady straciło trzech z pięciu członków zarządu spółki przy Węglowej - decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki. 

Wiceprezesami nie są już Zbigniew Fałek - zajmujący stanowisko ds. rozwoju i ICT, Norbert Grudzień - wiceprezes ds. operacyjnych i transformacji oraz Sławomir Podkówka - odpowiedzialny w spółce za sprawy finansowe. Na ten moment, jak przekazała PGE GiEK w oficjalnym komunikacie, aktualny składIX wspólnej kadencji jest następujący: Zbigniew Kasztelewicz - p.o. Prezesa Zarządu i Waldemar Lutkowski - Wiceprezes Zarządu, który funkcję pełni z ramienia strony społecznej.

Co dalej? To z pewnością początek kadrowych zmian w spółce, które oczekiwane były już od kilku tygodni. Ze źródeł nieoficjalnych wynika, że konkurs na stanowiska, które od wczoraj mają wakaty ma zostać ogłoszony po świętach. 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat "prezesowskie krzesła" były dość gorące... Od 2015 roku kiedy stanowisko stracił Jacek Kaczorowski powoływano już siedmiu prezesów. Przypomnijmy, ostatnim prezesem PGE GIEK, wybranym w drodze konkursu był  Andrzej Legeżyński, który stery nad spółką objął 9 sierpnia 2021 roku. Koncernem kierował ponad rok, do połowy grudnia 2022 roku. Wówczas niespodziewanie został odwołany. Od tego czasu na stanowisku były osoby pełniące obowiązki, a Rada Nadzorcza nie rozstrzygnęła konkursu na prezesa. Od lipca 2023 do chwili obecnej obowiązki te pełni Zbigniew Kasztelewicz. Ten z kolei funkcję objął po Sławomirze Podkówce.

Przypomnijmy, na początku marca ogłoszono wyniki konkursu na stanowiska w zarządzie "spółki matki" - PGE. Od niespełna dwóch tygodni, funkcję prezesa energetycznego giganta pełni Dariusz Marzec, z kolei funkcję wiceprezesa ds regulacji powołano Marcina Laskowskiego.  Więcej >>> PGE ma dwóch nowych prezesów. Dla jednego to powrót do spółki