Zatrzymanie na bełchatowskim osiedlu! 35-latkowi za narkotyki grozi kilka lat odsiadki

Zatrzymanie na bełchatowskim osiedlu! 35-latkowi za narkotyki grozi kilka lat odsiadki
KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 35-latka, który posiadał ponad 41 gramów substancji psychotropowych. Podejrzany usłyszał już zarzut przestępstwa, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 5 grudnia kryminalni z bełchatowskiej policji pojawili się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w Bełchatowie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z lokali mogą być przechowywane narkotyki. O posiadanie substancji zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzewali 35-latka, który był już im znany z wcześniejszego konfliktu z prawem. 

- Typowanego mężczyznę policjanci namierzyli kiedy wyszedł z bloku. Na widok nieumundurowanych policjantów bełchatowianin szybkim krokiem kierował się do swojego samochodu. Mężczyzna w czasie legitymowania był wyraźnie poddenerwowany. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeszukania zarówno podejrzewanego, jego samochodu, jak i miejsca zamieszkania. Substancje psychotropowe mężczyzna miał w swoich kieszeniach - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli kolejne narkotyki. Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 41 gramów substancji psychotropowych. Wszystkie były popakowane w woreczki foliowe. 

Policjanci zabezpieczyli również jego gotówkę, mając podejrzenie, że pochodzi z narkotykowego procederu. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Znalazła na chodniku portfel, poszła na zakupy. 53-latka stanie przed sądem!