Znalazła na chodniku portfel, poszła na zakupy. 53-latka stanie przed sądem!

kpp-bechato_20231206-162911_1
KPP Bełchatów

Policjanci z zelowskiego komisariatu odnaleźli kobietę, która przywłaszczyła portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą płatniczą. 53-latka zamiast zwrócić zgubę w całości, płaciła za zakupy, próbowała użyć karty bankomatowej, a pozostałych rzeczy pozbyła się. 

W miniony poniedziałek, 4 grudnia do zelowskich policjantówzgłosił się mężczyzna, który poinformował, że dwa dni wcześniej zgubił portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Tego dnia, zaraz kiedy zorientował się, że portfel wypadł mu z kieszeni spodni, mężczyzna powrócił na miejsce lecz nie znalazł już swojej własności. Podał też, że z serwisu bankowego otrzymał informację o nieudanej transakcji płatniczej. Policjanci szybko pojechali do jednego z miejscowych marketów, gdzie nieuczciwa osoba próbowała posłużyć się przywłaszczoną kartą bankomatową. 

- Mundurowi przeanalizowali zapis monitoringu, który przy kasie doskonale zarejestrował wizerunek kobiety. Policjanci rozpoznali, że to 53-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego i natychmiast pojechali złożyć jej wizytę. Podejrzewana pytana o całą sytuację wielokrotnie zmieniała wersję. Ostatecznie przyznała, że stojąc w oknie swojego mieszkania zauważyła, że na chodniku leży portfel. Zamiast zwrócić zgubę w całości, podejrzewana przywłaszczyła znalezione rzeczy - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Na tym jednak nie skończyła... Dopóki w portfelu była gotówka, płaciła za nią za zakupy. Później próbowała także płacić cudzą kartą bankomatową i wypłacić z niej środki finansowe. Kiedy okazało się, że bankomat „wciągnął" kartę płatniczą kobieta pozbyła się również pozostałych dokumentów. 

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży, przywłaszczenia oraz usiłowania włamania na rachunek bankowy. O dalszym jej losie zdecyduje sąd - mówi Kaszewska i dodaje: - Pamiętajmy, że jeżeli znajdziemy cudzą rzecz jesteśmy zobowiązani do zwrócenia jej właścicielowi. W przeciwnym razie narażamy siebie na konsekwencję prawne. Jeżeli nie jesteśmy sami w stanie ustalić jej właściciela zwróćmy się o pomoc do policji lub do właściwego miejscowo biura rzeczy znalezionych. Dokumenty, karty bankomatowe należy zwrócić do instytucji, urzędów które je wydały. 

Przed nami gorączka świątecznych zakupów. Pośpiech i roztargnienie to doskonała okazja dla przestępców. Wybierając się na zakupy pamiętaj, aby nie przechowywać całej gotówki i wszystkich kart kredytowych w jednym miejscu. Nigdy nie należy nosić portfeli, dokumentów, kart płatniczych w tylnych kieszeniach spodni, albo w innych miejscach, z których mogą łatwo wypaść. Nawet na chwilę nie należy też odkładać portfela, czy telefonu komórkowego na ladę sklepową lub blat przy kasie.