Załoga Zgrzyt organizuje pierwszy w regionie Rajd Rowerów Elektrycznych! Poza przejażdżką, piknik i potańcówka

modern-802752_1280
Pixbay

Dobrze znani lokalnej społeczności członkowie z Załogi Rowerowej Zgrzyt idą z duchem czasu i do swoich tradycyjnych wycieczek dołączają te z udziałem rowerów elektrycznych! Już za tydzień z centrum Bełchatowa wyruszy I Rajd Rowerów Elektrycznych. Poza przejażdżką organizatorzy zaplanowali też szereg innych atrakcji. Szczegóły przekazuje nam Maciek Kuszneruk z Załogi.

- Rowery elektryczne powoli acz uparcie zdobywają nasze ulice i szlaki rowerowe. Zroku na rok jest ich coraz więcej. Korzystają z nich nie tylko "leniuchy" lecz przede wszystkim osoby, którym jazda na zwykłym - mięśniolocie jest niedostępna. Słowem osoby starsze, niepełnosprawne, dzieci. Elektryk pozwala zachować: fizyczną aktywność, służyć za miejski, alternatywny, środek transportu. Pozwala zwiedzać okolice i uprawiać turystykę rowerową, brać udział w rajdach i wycieczkach rowerowych, transportować zakupy i towary, docierać w miejsca niedostępne dla klasycznych jednośladów, jeździć szybciej, wyżej i dalej.  Odpowiadając na ten "znak czasu" zdecydowaliśmy w Załodze Rowerowej Zgrzyt na organizację pierwszego w naszym regionie (a może i w Polsce) Rajdu Rowerów Elektrycznych - mówi Maciek Kuszneruk.

PRZECZYTAJ >>> Ruszył rowerowy sezon i już "powpadali" pijani cykliści! Taka przejażdżka może drogo kosztować

Co ważne i warte podkreślenia amatorzy jazdy na tradycyjnych jednośladach nie są z imprezy absolutnie wykluczeni!  Organizatorzy przygotowali bowiem dwie trasy dla rowerów elektrycznych i tych "zwykłych". Obie trasy prowadzone będą przez doświadczonych przewodników rowerowych z Zgrzytu, a zjazd obu grup odbędzie się w miejscowości Cisza, gdzie zorganizowany zostanie Piknik Rowerowy.

- Dla wszystkich uczestników przygotowany zostanie ciepły posiłek a dla rajdowiczów pamiątkowa, rajdowa plakietka. Impreza jest bezpłatna i nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Wystarczy zgłosić się na starcie lub na własną rękę dojechać do Ciszy dowolnym środkiem transportu - dodaje Maciek Kuszneruk. 

CZYTAJ >>> Posadzono kolejny "Las pełen energii"! Uczniowie wsadzili do gruntu 10 tysięcy sadzonek [Fotorelacja, wideo]

Jak dodają organizatorzy rajd i piknik będzie też okazją do przetestowania między innymi rowerów elektrycznych, które na miejsce wydarzenia dostarczy jeden z producentów takich jednośladów. 

Impreza staruje w nadchodzącą sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 13:30 z placu Wolności w Bełchatowie. Sam piknik startuje o godzinie 16:00 na placyku pod wiatą. Na zakończenie spotkania zapraszamy również na potańcówkę "rowerową".