Wypadek na DK 74 pod Szczercowem: Policja mówi o wstępnym przebiegu zderzenia trzech pojazdów [Wideo, foto]

Untitled

Wracamy do sprawy wypadku do jakiego doszło w poniedziałkowe popołudnie na terenie gminy Szczerców. W Podkluczu na drodze krajowej 74 zderzyły się ze sobą trzy pojazdy - dwie osobówki i ciężarowy Mercedes. Bełchatowska policja, która pracuje nad wyjaśnienim okoliczności zdarzenia podaje wstępny jego przebieg.

Było około 14.40, gdy na DK 74 między Klukami, a Szczercowem interweniowały wszystkie służby ratunkowe włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Bełchatowscy policjanci przekazują wstępny i prawdopodobny przebieg wypadku, tak jak informowaliśmy już w poniedziałek, doszło do niego podczas manewru wyprzedzania. 

26-letni kierowca Fiata Punto, który jechał od strony Szczercowa, po wykonaniu manewru wyprzedania ciężarowego Mercedesa, stracił na prostym odcinku drogi panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku Renault Clio- przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji.

Obie osobówki uderzyły w ciężarowego Mercedesa i wpadły do rowów po dwóch stronach drogi. W wyniku wypadku kierowcy osobówek zostali ranni. Kierowca Fiata został zakleszczony w swoim pojeździe, strażacy, by wydostać 26-latka musieli rozciąć karoserię samochodu. To właśnie 26-latek odniósł najpoważniejsze obrażenia i finalnie po decyzji zespołu karetki pogotowia został przekazany zespołowi LPR-u, który przetransportował go do łódzkiego szpitala im. Mikołaja Kopernika. 22-latek z renault Clio z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafił do szpitala w Bełchatowie.Obaj kierowcy podróżowali sami, obaj tez są mieszkańcami powiatu bełchatowskiego. Kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Policja non stop apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i osotrożności na drodze. Pomimo tego, że aura już bardziej przypomina tą wiosenną niż zimową nie należy bagatelizować zagrożeń związanych ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

-  Śliskie nawierzchnie i opady, które utrudniają widoczność, przyczyniają się do wydłużenia drogi hamowania, a od kierowców wymagają większych umiejętności - przestrzega nadkom. Iwona Kaszewska i dodaje: - Nie zapominajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania.
Wklej tutaj kod osadzenia...