Poważny wypadek z udziałem trzech samochodów na DK74. Dwie osoby ranne, jedna śmigłowcem przetransportowana do szpitala [Wideo, foto]

Poważny wypadek z udziałem trzech samochodów na DK74. Dwie osoby ranne, jedna śmigłowcem przetransportowana do szpitala [Wideo, foto]

Wszystkie służby ratunkowe pracują na drodze krajowej nr 74 w powiecie bełchatowskim. Na pograniczu gmin: Szczerców i Kluki doszło do zderzenia trzech pojazdów - dwóch osobówek i ciężarówki.  Na "krajówce" wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał jednego z poszkodowanych do łódzkiego szpitala.

[AKTUALIZACJA, godzina 17.20] Cały czas trwają utrudnienia na DK 74 w gminie Szczerców. Na wysokości miejscowości Podklucze około godziny 14.40 doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych Renault Clio, Fiata Punto i ciężarowego Mercedesa.  Na miejscu cały czas pracują służby - strażacy, którzy zabezpieczają miejsce wypadku i policjanci, którzy ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia. 

W tej chwili wstępnie wiemy, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania ciężarówki. Za kierownicą Renaulta siedział 22-latek, z kolei Fiatem Punto kierował 26-latek, to ten kierowca odniósł najpoważniejsze obrażenia i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został zabrany do szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. 22-latek z Clio trafił karetką do bełchatowskiej lecznicy. 

- W momencie naszej interwencji, obaj mężczyźni byli przytomni i w logicznym kontakcie. Niestety, kierowca Fiata Punto został zakleszczony w pojeździe, by go wydostać musieliśmy użyć narzędzi hydraulicznych- przekazał nam na miejscu zdarzenia st. kpt. Michał Wieczorek z KP PSP Bełchatów.

Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy z osobówek są mieszkańcami powiatu bełchatowskiego. 

*********

Godzina 15:20: Krajowa „siedemdziesiątka czwórka" pomiędzy Klukami, a Szczercowem jest całkowicie zablokowana. To skutek wypadku, do którego doszło około godziny 14:40. W obu kierunkach tworzą się ogromne korki.

Ze wstępnych informacji, które udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, w wypadku udział brały dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Dwie osoby zostały poszkodowane, jedna była zakleszczona w rozbitym pojeździe, została już ewakuowana przez ratowników i przetransportowana do karetki. Wkrótce zapadnie decyzja, czy będzie konieczność transportu śmigłowcem LPR do szpitala.

Policjanci wyznaczają objazdy. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w ruchu mogą potrwać przynajmniej do godziny 17:00.

Wklej tutaj kod osadzenia...
Zobacz zdjęcia: