Najważniejsze wideo w ebe24

Wypadek na Czaplinieckiej: 41-latka potrącona na przejściu trafiła do szpitala [Foto]

potraceni_20231115-144714_1
KPP Bełchatów

Poranny ruch na Czaplinieckiej został dziś rano poważnie sparaliżowany przez wypadek do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w okolicach szpitala. Ranna została 41-letnia piesza, która została potrącona na jezdni. Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00. 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, 64-letni bełchatowianin kierujący toyotą jadąc od strony Domiechowic, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. 41-letnia kobieta weszła na "zebrę" od strony szpitala - informuje nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji. 

Mężczyzna, który kierował osobówką tłumaczył policjantom, że pomimo iż nie jechał szybko, nie zdążył zareagować na manewr pieszej. Kobieta z urazami nóg trafił do szpitala. Kierowca toyoty był trzeźwy.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają mundurowi i niezmiennie apelują o zachowanie ostrożności. Apele te kierowane są do WSZYSTKICH uczestników ruchu. 

- Nie tylko kierowcy, ale i piesi powinni zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych. Nadal przed wejściem na oznakowane przejście, pieszy ma obowiązek upewnić się, że nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Wtargnięcie na jezdnię, jest nie tylko złamaniem przepisów, ale bardzo realnie zagraża bezpieczeństwu. Wzajemny szacunek i partnerstwo na drodze, połączone ze stosowaniem się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy wolno = bezpiecznie i ta zasada dotyczy zmotoryzowanych i pieszych - podsumowuje rzeczniczka bełchatowskiej komend.

Dodajmy, że w ostatnich dniach to już kolejny poważny wypadek z udziałem pieszych. 12 listopada, tuż przed godziną 17.00 na ulicy Kościuszki potrąconych zostało dwoje pieszych, w tym przypadku poszkodowani to 39-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna. Więcej o wypadku w Zelowie pisaliśmy w artykule >>> Drogowy koszmar w Zelowie: 20-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych dwoje pieszych. Poszkodowani to 73-latek i 39-latka