Najważniejsze wideo w ebe24

Tragedia w Klukach: Nie żyje 58-latek potrącony przez Audi. Do wypadku doszło tuż przed przejściem dla pieszych [Foto]

Tragedia w Klukach: Nie żyje 58-latek potrącony przez Audi. Do wypadku doszło tuż przed przejściem dla pieszych [Foto]
fot. poglądowe

Kolejna drogowa tragedia w naszym regionie. W niedzielę w nocy, 26 maja w Klukach doszło do potrącenia pieszego. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Wszelkie okoliczności zdarzenia są w tej chwili przedmiotem policyjnego śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury. Co wiemy o wstępnych ustaleniach mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia? Szczegóły poniżej.

Do wypadku doszło po godzinie 1.00 w nocy. O godzinie 1.16 do Kluk, na drogę krajową 74 zostały zadysponowane służby ratunkowe. Do potrącenia pieszego doszło zaledwie kilka metrów od oznakowanego przejścia dla pieszych, tuż obok przystanku autobusowego. 

- 31-letni kierujący Audi potrącił przechodzącego przez jezdnię 58- letniego mężczyznę. Ofiarą jest mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, zginął na miejscu zdarzenia. Kierowca Audi został zatrzymany przez bełchatowską policję - przekazał nam podkom. Adam Dembiński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Na miejscu wypadku poza Policją i prokuratorem pracował jeden zastęp strażaków z OSP Kluki. Działania służb zakończyły się o godzinie 4.14 nad ranem w niedzielę.

Choć są to informacje nie potwierdzone przez służby, to nieoficjalnie udało nam się ustalić, że sprawcą wypadku jest mieszkaniec gminy Kluki, który już w przeszłości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 

To już kolejna w tym miesiącu śmiertelna ofiara drogowych wypadków w naszym regionie. W piątek, 24 maja informowaliśmy Państwa o śmiertelnym wypadku, do jakiego doszło zaledwie kilka kilometrów dalej. Na obwodnicy Bełchatowa, w ciągu DK 74 Skoda uderzyła w Scanię. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 46-letni mieszkaniec Gminy Kluki, który siedział za kierownicą osobówki. Więcej o okolicznościach tego wypadku można znaleźć w artykule >>> Śmiertelny wypadek na obwodnicy Bełchatowa: Skoda uderzyła w TIRa. Scania zapłonęła, nie żyje kierowca osobówki [Foto]

Równie tragiczny w skutkach był wypadek do jakiego doszło w poniedziałek, 20 maja w Chabielicach. Tam 24-letni kierujący motocyklem wjechał wprost pod koła ciągnika siodłowego marki Man, który jechał od strony Częstochowy w kierunku Szczercowa. O tym zdarzeniu przeczytasz w artykule >>> Śmiertelny wypadek pod Chabielicami. Po zderzeniu z ciężarówką zginął 24-letni motocyklista [Foto].

Na początku maja również w gminie Szczerców zginął 44- letni motocyklista, który jednośladem uderzył w przydrożne ogrodzenie >>> Tragedia w gminie Szczerców. Nie żyje 44-latek. Motocyklista stracił panowanie nad maszyną i wjechał w płot.