Pobiegnij Tropem Wilczym. Rusza rejestracja do biegu „Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Darmowych pakietów nie ma wiele!

IMG_7801

Rusza rejestracja uczestników do XII edycji Biegu Tropem Wilczym „Pamięci Żołnierzy Wyklętych", która odbędzie się w niedzielę, 3 marca na błoniach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. W ramach tego projektu odbędzie się tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów. W tegorocznej edycji organizatorzy mają do rozdania 190 pakietów startowych, ale do biegu i rywalizacji zapraszają wszystkich, którzy będą mieli ochotę wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu.

Tegoroczna edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się na błoniach Muzeum Regionalnego. Będzie to powrót po sześcioletniej przerwie w to piękne miejsce zlokalizowane niemalże w centrum naszego miasta. Ostatni raz biegacze rywalizowali tam podczas VI edycji, dokładnie 4 marca 2018 roku. Była to premierowa odsłona tego biegu organizowana w Bełchatowie. 

Od godziny 10:00 do godziny 11:30 na miejscu będzie funkcjonowało biuro zawodów, gdzie będzie możliwość odebrania pakietów startowych. Start biegu przewidziano na godzinę 12:00.

Tegoroczny bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów, co symbolicznie upamiętnia ostatniego zmarłego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek", który zginął właśnie w 1963 roku. Trasa będzie prowadzić po terenie parku i nie będzie prowadzony pomiar czasu. Limit ukończenia biegu będzie wynosił 30 minut.

Uruchomienie zapisów do udziału w Biegu Tropem Wilczym „Pamięci Żołnierzy Wyklętych" nastąpi za pośrednictwem strony internetowej: www.online.datasport.pl w środę, 14 lutego o godzinie 12:00, a ich zakończenie przewidziano na czwartek, 29 lutego na godzinę 23:59. Dostępnych będzie 190 miejsc.

- Warto się pospieszyć, ponieważ ilość pakietów startowych jest ograniczona, ale do rywalizacji zachęcamy zarówno osoby, które nie zdążą się zapisać lub do końca nie są pewne tego, czy będą mogły tego dnia być razem z nami. Nie ma limitu wiekowego, ale należy pamiętać, że osoby poniżej 18. roku życia muszą okazać w biurze zawodów wypełnioną pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Osoby, które do niedzieli, 3 marca 2024 roku włącznie nie ukończą 12. roku życia mają obowiązek biec na trasie w towarzystwie dorosłego opiekuna - przekazują pracownicy Miejskiego Centrum Sportu, które w naszym mieście zajmuje się organizacją wydarzenia. 

W skład pakietu startowego wchodzi: rezerwacja miejscu biegu, profesjonalna obsługa medyczna na trasie i w miejscu imprezy, papierowa torba, okolicznościowa koszulka, pamiątkowy medal, woda, ciepły posiłek regeneracyjny, ciepła herbata, materiały promocyjne oraz ubezpieczenie OC dla uczestników. 

HISTORIA BIEGU 

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. 

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Zobacz jak wyglądała nasza fotorelacja z ubiegłorocznej edycji biegu. Zdjęcia w tym artykule >>> Bełchatów: Pobiegli Tropem Wilczym! XI odsłona biegu "Pamięci Żołnierzy Wyklętych" za nami [Foto]