Bełchatów: Pobiegli Tropem Wilczym! XI odsłona biegu "Pamięci Żołnierzy Wyklętych" za nami [Foto]

​Iście zimową aurę miała tegoroczna XI odsłona Biegu Tropem Wilczym „Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W tym roku na stracie w parku im. prof. Juliana Samujłły na osiedlu Binków stanęło blisko dwustu biegaczy i to w bardzo zróżnicowanym wieku. Pomimo, że pogoda nie była dziś sprzymierzeńcem, a śliskie ścieżki dawały się biagaczom we znaki wszyscy szczęśliwie odliczyli się na mecie.

Już tradycyjnie, i podobnie jak w wielu polskich miastach w ramach tego projektu odbył się bieg na dystansie 1963 metrów. Długość trasy jest symboliczna, odwołuje się do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek".

Choć w tegorocznej edycji organizator dysponował 190 darmowymi pakietami startowymi, do biegu i rywalizacji mógł przystąpić każdy. Na trasach nie zabrakło biegaczy w różnym wieku, na liniistartu stanęło też sporo rodzinnych drużyn.

I choć w tym przypadku miejsce ani czas nie były najważniejsze, to dwoje pierwszych zawodników, którym najszybciej udało się pokonać po dwie pętle uhonorowano pamiątkowymi statuetkami. Najszybciej wśród panów dystans 1963 metrów pokonał Mateusz Krajda, najszybszą panią była Agnieszka Krawętek.