Po kłótni z partnerką był zbyt zmęczony, by iść, więc ukradł samochód!

ebe
KPP Bełchatów

Policjanci z zelowskiego komisariatu zatrzymali 23-latka podejrzewanego o kradzież pojazdu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadając uprawnień do kierowania wsiadł do skradzionego pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 21 maja około godziny 21:30 funkcjonariusze z zelowskiego komisariatu zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Drużbice, gdzie według zgłoszenia miał przebywać nietrzeźwy mężczyzna, który na posesję przyjechał samochodem. 

- Na miejscu policjanci ustalili, że 23-latek wraz ze swoją partnerką kilka godzin wcześniej udali się na stację paliw, gdzie zakupili alkohol i wspólnie go spożywali. Tam doszło do sprzeczki, po której kobieta udała się do miejsca zamieszkania. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że zaparkowany na posesji volkswagen transporter został skradziony, a 23-latek, który dokonał kradzieży nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - mł. asp. Marta Płomińska z KPP Bełchatów. 

PRZECZYTAJ >>> Kolizja, zdewastowane dwa auta i betonowy płot - wynik ucieczki 36-latka przed policjantami! [Foto]

Mężczyzna oświadczył, że po kłótni z partnerką został sam, był już bardzo zmęczony i nie chciało mu się wracać pieszo. Zauważył stojący nieopodal samochód, który jak się okazało miał otwarte tylne drzwi. W środku znajdowały się kluczyki. 23-latek skorzystał z okazji, wsiadł do pojazdu i wrócił do miejsca zamieszkania. 

- Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie za wykroczenie związane z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień. Skradziony samochód powrócił już do prawowitego właściciela - dodaje mł. asp. Marta Płomińska z bełchatowskiej komendy.

CZYTAJ >>> Mknęła kradzionym rowerem, kiedy zatrzymała ją policja okazało się, że 26-latka powinna "siedzieć"!