Najważniejsze wideo w ebe24

"Ciepły hol", nowe szatnie i toalety. Miejskie lodowisko przejdzie znaczącą rozbudowę!

umowa_lodowisko_miejskie-9947
UM Bełchatów

Miejskie lodowisko będzie mieć nowe zaplecze. Umowa na jego budowę została właśnie podpisana. Nowe szatnie i pomieszczenia sanitarne mają być gotowe we wrześniu. Na realizację zadania prezydent Mariola Czechowska pozyskała niemal 1 mln zł środków zewnętrznych.

Umowa na modernizację miejskiego lodowiska, a konkretnie na przebudowę i rozbudowę zaplecza sanitarno-szatniowego, podpisana została w piątek, 12 maja. Zakres prac, jakie w ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zostać przeprowadzony, jest ogromny. 

- Wymieniona zostanie cała część socjalna. Powstaną nowe szatnie i pomieszczenia sanitarne, a także odizolowany od tafli lodowej tzw. ciepły hol, czyli miejsce, w którym będzie można w komfortowych warunkach czekać na wejścia. W wyremontowanym pomieszczeniu znajdować się będą także kasa i wypożyczalnia. W sezonach letnich budynek będzie spełniał funkcję zaplecza dla rolkowiska i Miejskich Kortów Tenisowych - przekazują miejscy urzędnicy.

CZYTAJ >>> Murawa w standardzie FIFA, nowe oświetlenie i trybuny. Rusza 3-milionowy remont boiska treningowego!

Zakres robót jaki będzie obejmował ostatni etap modernizacji lodowiska to m.in.:

  • budowa nowego budynku zaplecza;
  • budowa wewnętrznych instalacji budynku zaplecza: elektrycznej, ogrzewczej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej;
  • budowa zewnętrznej instalacji wodociągowej do budynku zaplecza;
  • budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej budynku zaplecza;
  • demontaż istniejących oraz montaż nowych opraw oświetleniowych płyty lodowiska wraz ze sterowaniem oświetleniem hali; montaż zewnętrznego oświetlenia dekoracyjnego hali i budynku zaplecza;
  • montaż instalacji odgromowej budynku zaplecza;
  • montaż wyposażenia (ławki, szafki);
  • zagospodarowanie terenu: prace rozbiórkowe i przygotowawcze, wykonanie chodników oraz trawników.


Inwestycja ma się zakończyć we wrześniu.

- Liczymy, że nowy sezon zimowy 2023/2024 będzie już przy całkowicie odnowionym lodowisku miejskim. Dzięki modernizacji zdecydowanie poprawi się jego estetyka, ale przede wszystkim komfort korzystających ze ślizgawki mieszkańców. Tym bardziej, że będzie to obiekt całoroczny -podkreśla Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Wszystko będzie kosztować 1,6 mln zł. Na realizację tego zadania prezydent Mariola Czechowska pozyskała niemal 1 mln zł środków zewnętrznych. Blisko 350 tys. zł pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej, natomiast 600 tys. zł to dotacja z Gminy Bełchatów.

POLECAMY >>> Bełchatów: Tysiące mieszkańców bawiło się na pikniku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich [Foto]

- W ostatnich latach widać coraz większe zainteresowanie bełchatowian aktywnym spędzaniem czasu, co bardzo cieszy. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są niezwykle ważne. To doskonały sposób na świetną kondycję, ale też poprawę stanu zdrowia. I to właśnie dlatego budujemy nowe obiekty sportowe, ale też remontujemy istniejące. Ruszamy z kompleksową przebudową boiska treningowego nr 1, lada moment rozpoczną się prace na lodowisku miejskim, a w najbliższych dniach planujemy podpisać umowę na modernizację boisk oraz bieżni przy hali Energia i SP nr1. To duże, kilkumilionowe zadania. By móc je realizować i nie obciążać zbytnio budżetu miejskiego, staraliśmy się pozyskać środki zewnętrzne. Cieszę się, że moje starania zakończyły się sukcesem, nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w zdrowie mieszkańców – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Przypomnijmy, że remont zaplecza to trzeci etap modernizacji miejskiego lodowiska. W ubiegłym roku obiekt przy ul. Edwardów zyskał nowy dach i ściany boczne, wybudowany został także garaż na rolbę.

CZYTAJ >>> To nie "kupa" roboty - sprzątajmy po naszych pupilach!

Źródło: UM Bełchatów