Mariola Czechowska przegrywa walkę o trzecią kadencję: "Odchodzę ze spokojem sumienia". Co działo się w jej sztabie? [Wideo, foto]

Mariola Czechowska przegrywa walkę o trzecią kadencję: "Odchodzę ze spokojem sumienia". Co działo się w jej sztabie? [Wideo, foto]

Mariola Czechowska przegrywa walkę o trzecią kadencję na stanowisku prezydenta miasta Bełchatowa. W II turze wyborów uzyskała poparcie 6 345 mieszkańców. To było zdecydowanie za mało, by pokonać kontrkandydata Patryka Marjana. 

Kiedy jasnym było, że prezydenturę bierze Patryk Marjan, jeszcze urzędująca prezydent podkreśliła w swoim sztabie, że nie jest rozczarowana wynikiem, bo przyjmuje z pokorą decyzję wyborców, zaznaczyła jednak, że był to dla niej osobiście "bardzo stresujący dzień".

Finalnie w nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy ostateczne i oficjalne dane z PKW. Wyborczy wynik ułożył się następująco:

  • Mariola Czechowska (KWW Marioli Czechowskiej) - 37,11 proc. (6 345 głosów)
  • Patryk Marjan (KWW Bełchatowianie) - 62,89 proc. (10 755 głosów)

Podziękowania i gratulacje dla kontrkandydata

Prezydent odbierając kwiaty, podziękowała swoim współpracownikom w sztabie, ale także w rozmowie z mediami odniosła się do wieloletniej współpracy z urzędnikami.

- To był dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam pełnić funkcję prezydenta miasta Bełchatowa przez dwie kadencje, to był również czas, kiedy miałam okazję współpracować z profesjonalnie, fantastycznie przygotowanymi ludźmi. Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, szanuję wybór mieszkańców mojego miasta i gratuluję kontrkandydatowi - powiedziała Mariola Czechowska rozpoczynając swoje wystąpienie.

CZYTAJ TAKŻE >>> Patryk Marjan prezydentem Bełchatowa: "Przy politycznym stoliku nie da się wszystkiego zaprojektować. Ostateczny głos jest w rękach mieszkańców" [Wideo, foto]

Pytana o polityczną przyszłość zaznaczyła, że na mówienie o jakichkolwiek konkretach jest jeszcze za wcześnie, bo takich planów w tym momencie nie ma.

- Jestem urlopowanym pracownikiem Urzędu Gminy i myślę, że takie będą moje kroki do dnia 7 maja, bo wtedy wyznaczona jest pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej i zapewne podczas tej sesji będzie również zaprzysiężenie nowego prezydenta. Do tego dnia pełnię nadal funkcję prezydenta - zaznaczyła Mariola Czechowska.

Pytana "na gorąco" o podsumowanie swojej 9-letniej pracy na stanowisku szefa miasta zaznaczyła:

- Myślę, że były to owocne lata udało się wykonać szereg inwestycji, udało się również przygotować nasze miasto do transformacji społeczno - gospodarczej u progu, której stoimy. Ja odchodzę ze spokojem sumienia - podsumowała Czechowska. 

Fotorelacja ze sztabu wyborczego Marioli Czechowskiej poniżej materiału wideo.

Wklej tutaj kod osadzenia...