Kto wygrał wyborczy pojedynek w Kleszczowie? Mamy oficjalne dane

Kto wygrał wyborczy pojedynek w Kleszczowie? Mamy nieoficjalne dane
KWW Wspólna Gmina Kleszczów, KWW Kazimiery Tarkowskiej/ Facebook

Niedzielne głosowanie, 21 kwietnia ostatecznie rozstrzygnęło wyborcze starcia. Dziś przez cały dzień mieszkańcy miast i gmin ponownie wzięli udział w głosowaniu w II turze wyborów samorządowych 2024. Dogrywka była niezbędna w 748 gminach w całym kraju. Druga tura wyborów łącznie dotyczy miast i gmin, w których mieszka 15 mln obywateli, około 12 mln miało prawo oddać dziś głos. Z naszego punktu widzenia nas najbardziej interesują starcia w Łódzkiem. Już mam pewność kto został wójtem Kleszczowa, choć oczywiście do czasu podania przez PKW danych ze wszystkich komisji, informacje mają charakter nieoficjalny.

[AKTUALIZACJA] W nocy z niedzieli na poniedziałek, Państwowa Komisja Wyborcza przekazała oficjalne dane z II tury wyborów w gminie Kleszczów. Prezentują się one następująco: 

  • Dariusz Michałek - KWW Wspólna Gmina Kleszczów - 2 068 głosów, co dało poparcie na poziomie: 60,45%
  • Kazimiera Tarkowska  - KWW Kazimiery Tarkowskiej - 1 353 głosy, poparcie na poziomie: 39,55%

Z pięciu kandydatów startujących do wyborczego wyścigu do II tury przeszła Kazimiera Tarkowska z 1 045 glosami i poparciem na poziomie 28,07 procent. Z kolei Dariusz Michałek uzyskał dwa tygodnie temu uzyskał nieco wyższy wynik, 1 133 głosów i 30,43 - procentowe poparcie. Kandydaci dziś walczyli o najważniejszy urząd w najbogatszej, polskiej gminie. 

Choć do czasu opublikowania przez PKW dane mają charakter nieoficjalny, to już wiemy, kto uzyskał większość w głosowaniu 21 kwietnia:

  • Dariusz Michałek KWW Wspólna Gmina Kleszczów - 2077 głosów
  • Kazimiera Tarkowska - KWW Kazimiery Tarkowskiej - 1 353 głosy


- Dziękuje wszystkim mieszkańcom Gminy Kleszczów. Dariusz Michałek nowym wójtem! To była piękna niedziela - to nie był eksperyment! - napisali członkowie KWW Wspólna Gmina Kleszczów

CZYTAJ >>> Bełchatów wybrał! To już pewne kto będzie prezydentem miasta przez najbliższe 5 lat