Dotkliwie pobili 31-latka, gdy ten stanął w obronie matki! Agresorzy działali bezlitośnie. Szokujące sceny w Szczercowie

Dotkliwie pobili 31-latka, gdy ten stanął w obronie matki! Agresorzy działali bezlitośnie. Szokujące sceny w Szczercowie
KPP Bełchatów

Bełchatowscy i szczercowscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia 31-latka. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego, który nocą wracał do domu. 

O zdarzeniu, które miało miejsce w nocy 7 sierpnia, w Szczercowie, policjanci zostali zawiadomieni dwa dni później. Wówczas do szczercowskiego posterunku zgłosił się pokrzywdzony, który złożył zawiadomienie o przestępstwie pobicia. 31-latek miał widoczne obrażenia głowy. Podał, że około godziny 1.00 w nocy 7 sierpnia został zaatakowany i pobity przez dwóch agresorów, którzy jechali audi jako pasażerowie. W tym czasie mężczyzna wracał do domu ze spotkania rodzinnego. 

- Mężczyźni naśmiewali się z pokrzywdzonego, że idzie w towarzystwie matki. Zgłaszający zareagował na ich kpiące zaczepki, zwracając im uwagę. Wówczas z auta wyskoczyło dwóch pasażerów i zaatakowali szczercowianina. Kierowca audi siedział w tym czasie za kierownicą i nie reagował. Oprawcy zadawali swojej ofierze ciosy, bili go pięściami po głowie. Z miejsca zdarzenia odjechali kiedy towarzysząca pokrzywdzonemu matka zaczęła wzywać pomocy. Niestety kilkadziesiąt metrów dalej agresorzy znów zaatakowali wracającego do domu 31-latka. Również bili po pięściami po twarzy i głowie, a kiedy szczercowianin upadł na ziemię uderzali go po całym ciele. Wszystko działo się szybko i dynamicznie. Po pobiciu sprawy uciekli - przekazuje informacje o przebiegu zdarzenia Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

CZYTAJ TAKŻE >>> Śmigłowiec, drony i wideorejestratory policja Łódzkiego "zbroi się" na długi sierpniowy weekend i zapowiada akcję!

Pokrzywdzony mężczyzna twierdził, że nie zna napastników, jednak ma numery rejestracyjne pojazdu, którym się poruszali. Ustalenie i zatrzymanie sprawców było już tylko kwestią czasu. Policjanci szybko dotarli do 22-letniego kierowcy audi. Ustalili też pasażerów osobówki. 

- Są nimi mężczyźni w wieku 21 i 22 lat. Wszyscy sprawcy to mieszkańcy powiatu bełchatowskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące pobicia 31-latka. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem. Mężczyźni mają też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego - dodaje Kaszewska.