Śmigłowiec, drony i wideorejestratory policja Łódzkiego "zbroi się" na długi sierpniowy weekend i zapowiada akcję!

policja_helikopter
Policja

Wielkimi krokami zbliżamy się do długiego, wakacyjnego weekendu. Od piątku, 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022". Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Poprzedzi te działania ogólnopolska akcja „Prędkość" podczas, której policjanci z grupy SPEED nie tylko z ziemi ale i z powietrza będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.

Jak dodają mundurowi, w ramach akcji należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do powyższych działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa. 

- Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022", będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku 15 sierpnia. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów - informuje Aneta Błędniak-Kałka z drogówki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Przypominamy kierowcom, że od piątku, 12 sierpnia obowiązują ograniczenia ruchu tych najcięższych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00. W sobotę, 13 sierpnia od 8:00 do 14:00, natomiast 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00. Korzystając z kilku dni wolnych wielu z nas zdecyduje się na krótką bądź dłuższą podróż.