wersja testowa serwisu

Czy PGE GiEK ma już nowego prezesa? Nieoficjalnie mówi się, że tak!

Czy PGE GiEK ma już nowego prezesa? Nieoficjalnie mówi się, że tak!
PGE GiEK S.A

Czy PGE GiEK ma już nowego prezesa? Wszystko wskazuje na to, że tak, choć o oficjalnych doniesieniach słowa nie ma. Pewnym jest, że wczoraj (14 lipca) odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej koncernu, na którym już zapadły wiążące decyzje. Kto więc zastąpi na stanowisku Wiolettę Czemiel - Grzybowską? Nieoficjalnie wskazywane jest nazwisko osoby już związanej z pracą na Węglowej. 

Chodzi o Krzysztofa Kuśmierowskiego, który 22 czerwca tego roku został powołany do PGE GiEK na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych.

Przypomnijmy, w PGE GiEK ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa zarządu, po tym jak 30 czerwca Wiolettę Czemiel-Grzybowską odwołano z funkcji prezesa koncernu. Z końcem czerwca na to stanowisko w charakterze "pełniącego obowiązki" powołano wiceprezesa Norberta Grudnia. Kilka dni później spółka ogłosiła konkurs na szefa PGE GiEK. 

W trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej, które zwołano na środę, 14 lipca miała zapaść decyzja w sprawie wyboru nowego prezesa spółki. Do tej pory PGE GiEK nie ogłosił w tej sprawie oficjalnego komunikatu, ale dobrze poinformowane źródła wskazują, że stery przy Węglowej obejmie Krzysztof Kuśmierowski. 

Kim jest nowy prezes PGE GiEK?

Jak czytamy na oficjalnej stronie PGE GiEK, Krzysztof Kuśmierowski jest absolwentem Inżynierii i Kształtowania Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Menedżerską - Apsley Business School of London na kierunku Executive Master of Business. Wcześniej pracował w PGE Energia Ciepła i PGNiG Termika, gdzie zarządzał aktywami wytwórczymi i projektami związanymi z rozwojem ciepłownictwa i kogeneracji, przekształceniami i zmianami procesów biznesowych oraz nadzorował obszar inwestycji i remontów, handlu, optymalizacji produkcji i zakupów. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmował się nadzorem menedżerskim, zarządzaniem projektami inwestycyjnymi, restrukturyzacją i przekształceniami.