wersja testowa serwisu

PGE GiEK: Wioletta Czemiel - Grzybowska straciła stanowisko prezesa. Powody odwołania?

PGE GiEK: Wioletta Czemiel - Grzybowska straciła stanowisko prezesa. Powody odwołania?
PGE GiEK S.A

Od godzin południowych w Bełchatowie lotem błyskawicy rozchodzi się informacja o odwołaniu Wioletty Czemiel-Grzybowskiej. Do takiego kadrowego ruchu miało dojść na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej PGE GiEK. Portale branżowe podają już informację o odwołaniu, jako pewnik. Z kolei na oficjalnej stronie koncernu już nie widnieje nazwisko dotychczasowej prezeski w zakładce "Zarząd".

Rada Nadzorcza PGE GiEK rozpoczęła swoje posiedzenie w środę, 30 czerwca o godz. 9 rano. W trakcie spotkania odwołano ze stanowiska prezes spółki Wiolettę Czemiel-Grzybowską. W tej chwili koncert nie podał powodów decyzji. 

Nie jest tajemnicą, że może być ich kilka. W szerszym kontekście może chodzić o polsko-czeski spór wokół kopalni węgla Turów, która należy do PGE GiEK. 

Kolejną kwestią są wątki typowo bełchatowskie i związane z wydarzeniami w Elektrowni Bełchatów. Najpierw w zakładzie doszło do awaryjnego wyłączenia jedenastu bloków co było skutkiem awarii rozdzielni w Rogowcu. Kilka dni później płonęła galeria nawęglania bloku 858 MW. Nie bez znaczenia są też ruchy kadrowe, które Wioletta Czemiel - Grzybowska prowadziła od początku swojej kadencji w zarządzie spółki PGE GiEK, czyli od kwietnia 2020.

Czekamy na oficjalne stanowisko PGE GiEK S.A.

Wioletta Czemiel-Grzybowska jest absolwentką Wydziału Ekonomii i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wielokrotna stypendystka staży zagranicznych, m.in. na Illinois University of Chicago czy Long Island University of New York.

Od 2007 roku związana gazownictwem, zaczynała jako kierownik Działu Inwestycji w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa. Od 30 marca 2016 roku Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Warszawie, od października 2017 do stycznia 2020 pełniła funkcje Członka Zarządu ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.