wersja testowa serwisu

Bełchatów: 13- i 14-latka upiły się w sztok. Weszły na nasyp kolejowy i tam utknęły! W akcji 3 zastępy strażaków!

Bełchatów: 13- i 14-latka upiły się w sztok. Weszły na nasyp kolejowy i tam utknęły! W akcji 3 zastępy strażaków!
fot. poglądowe

11 strażaków z trzech zastępów bełchatowskiej straży pracowało przy wiadukcie kolejowym na Wojska Polskiego. Przed 22.00 służby zostały zaalarmowane, bo na stromym nasypie kolejowym utknęły dwie nastolatki. 13- i 14-latka nie mogły sobie poradzić z zejściem na dół, bo były… kompletnie pijane! 

Jak relacjonują strażacy jedna z dziewcząt była już praktycznie nieprzytomna z upojenia, druga próbowała nawiązać jakiś kontakt słowny. Obie zostały ściągnięte przez strażaków, na dole czekały na nie służby medyczne. Imprezowiczki prosto z torowiska trafiły do szpitala.

Sytuacja w środowy wieczór wyglądała bardzo poważnie. Dwie nastolatki zdecydowały się na zorganizowanie imprezy na szczycie kolejowego nasypu. O ile z wejściem na górę, obie amatorki zabawy nie miały problemu, o tyle po spożyciu alkoholu nogi odmówiły im posłuszeństwa… 

Zrobiło się ciemno i niebezpiecznie. Unieruchomione przez alkohol 13- i 14-latka zdecydowały się na wezwanie pomocy. Najpierw po takową zadzwoniły do kolegi, jego wsparcie okazało się niewystarczające. Ostatecznie zdecydowano się na wezwanie służ - do akcji wkroczyli strażacy. 

- Kiedy strażacy dojechali na Wojska Polskiego na miejscu byli medycy i jeden z rodziców - mówi Michał Wieczorek z PSP Bełchatów i dodaje: - Ściągnęliśmy obie nastolatki z wysokiego i stromego nasypu kolejowego i przekazaliśmy obie dziewczyny zespołom karetek.