Wracają Mistrzostwa i znów będą pływać na byle czym! Już można budować pływadła

byle-co1
Wejdź do wody/ Facebook

Poprzednie edycje wyraźnie pokazały, że to świetna zabawa połączona z dużą dawką humoru i aktywności fizycznej. Po kilku latach przerwy wracają "Mistrzostwa w pływaniu na byle czym"! Już można uruchamiać wyobraźnię i brać się za budowanie „byle czego", byle by tylko pływało. Im pokrętniej, tym lepiej! Tegoroczna odsłona tych zabawnych zawodów odbędzie się 25 czerwca na kąpielisku "Patyki" w gminie Zelów.

Materiały z recyklingu, beczki, dmuchane materace, dziecięce łóżeczko, wanna z prysznicem, replika zabytkowego wozu strażackiego, czy konstrukcja pływająca przygotowana przez grupę offoadową nawiązująca tematycznie do jazdy terenowej - na takich sprzętach też da się pływać, choć nie oszukujmy się jest to zadanie dość karkołomne i powodujące lawiny śmiechu, ale o to właśnie chodzi! Im zabawniej i bardziej pokrętnie w trakcie pokonywania dystansu tym lepiej. W minionych edycjach uczestnicy wykazywali się solidną kreatywnością i na tą organizatorzy liczą i tym razem.

Jak informują pomysłodawcy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Wejdź do Wody, w zawodach może wystartować każdy, kto zbuduje pływające, oryginalne ,,byle co". Wymogiem formalnym niezbędnym do startu jest to, by każda jednostka pływająca miała pełnoletniego kapitana załogi, będącego na pojeździe podczas zawodów. To właśnie na kapitanie leży odpowiedzialność za bezpieczeństwo członków swojej załogi. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a w szczególności musi: być trzeźwy, posiadać kamizelki asekuracyjne (kapoki) dla wszystkich osób na pływadle, osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w zawodach. 

Uczestnicy zobowiązani są do samodzielnego dotarcia na miejsce zawodów, do stawienia się na odprawie technicznej, która zostanie przeprowadzona na godzinę przed rozpoczęciem zawodów i zwodowania jednostki pływającej. Rejestracja zawodników rusza w dniu zawodów od godziny 10.30.

Jak zapowiadają organizatorzy w trakcie imprezy nie zabraknie wielu innych atrakcji, a także zawodów w pływaniu na dmuchanych materacach. ​

Szczegółowe zapisy regulaminu dostępne są w poniżej załączonym pliku.
Nazwa pliku: Regulamin_Plywania_na_Byle_Czym_belchatow_2023-003
Rozmiar pliku: 45 kb
Pobierz plik