Zelowscy policjanci wlepili horrendalny mandat pijanemu rowerzyście

266-171181_mo1
KPP Bełchatów

Policjanci z komisariatu w Zelowie skontrolowali rowerzystę, którego tor jazdy był mocno chwiejny. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Policjanci, na początkowym etapie rowerowego sezonu po raz kolejny apelują o rozsądek, odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą, co dotyczy również kierowców jednośladów!

Niestety, policyjne statystyki ciągle wskazują, że spora część tych apeli trafia jak grochem o ścianę, bo niemal każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów. Ostatnio, wieczorem 30 maja, na terenie Bujen Szlacheckich policjanci z zelowskiego komisariatu skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie na drodze jednoznacznie wskazywało, że jest nietrzeźwy. 

- Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni rowerzysta wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji i dodaje: -Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Jest ona warunkiem niezbędnym do zminimalizowania tragicznych zdarzeń drogowych. Nietrzeźwy kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. 

Jasno wskazuje na to, że wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o dramatyczne w skutkach zdarzenia drogowe. Każde zderzenie lub upadek kierującego jednośladem, może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami.