wersja testowa serwisu

Zaplanuj bezpieczne wakacje z miastem Bełchatów. Miejskie placówki z propozycjami dla najmłodszych

mck_zajecia_taneczne-7416
fot. Miasto Bełchatów

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czas zasłużonego wypoczynku i letnich przygód. Jak co roku z propozycjami dla najmłodszych bełchatowian wychodzą miejskie placówki kultury. Oferta obejmuje zarówno zajęcia w realu, jak i w świecie wirtualnym.

Letnie zajęcia w bełchatowskich placówkach kulturach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna oferta wakacyjnych warsztatów również zapowiada się ciekawie. Już teraz można zapoznać się z harmonogramem i zapisać się na konkretne zajęcia w Miejskim Centrum Kultury. A jest z czego wybierać. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli - każdy znajdzie coś dla siebie.

Przez cały okres wakacyjny odbywać się będą rozmaite warsztaty, w tym teatralne i muzyczne. „Jam Sassion", otwarta sesja nagraniowa czy „Wakacje z gitarą" to tylko niektóre z nich. Będzie też coś dla amatorów tańca i szeroko pojętych sztuk plastycznych. Obok ceramicznych spotkań w „Ogrodzie sztuki", „Papierowych wariacji" chętni mogą wziąć udział w warsztatach biżuteryjnych „Hej złotko" i kosmetycznych „Kule do kąpieli". Dzieci będą wspólnie „zapraszać pszczoły do domku" oraz tworzyć „Gipsowy pamiętnik".

Bilety dostępne są w kasie MCK Bełchatów oraz w systemie sprzedaży online na stronie https://bit.ly/2V3Gw0O.

Co ważne, podczas warsztatów przestrzegane będą wszystkie środkki bezpieczeństwa sanitarnego.

W tym roku z uwagi na trwającą epidemię wiele wakacyjnych zajęć zostało przeniesionych do internetu. Wśród placówek, które stawiają na taką formę warsztatów dla najmłodszych są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne.

Biblioteka zaprasza na spotkania online „Wakacyjne inspiracje", z kolei muzeum wychodzi z propozycją „Złap się w muzealną sieć". Bezpłatne, wirtualne zajęcia odbywać się będą na oficjalnych kanałach placówek, m.in. na facebooku, Youtube. Spodziewać się można różnorodnych form zajęć, konkursów, gier i zabaw. Jak zapewniają organizatorzy, dobrej zabawy nie zabraknie ani w lipcu, ani w sierpniu. Dlatego warto już teraz zaplanować sobie czas i na bieżąco śledzić profile facebookowe obu placówek.

Do dyspozycji młodszych i starszych mieszkańców, a także gości, którzy odwiedzą w okresie letnim Bełchatów, są również muzealne ekspozycje, zarówno te stałe, jak i czasowe. Zwiedzać je można od wtorku do piątku w godz. 10.00-15.00, a także w niedziele od godz. 12.00 do 16.00.

Źródło: Miasto Bełchatów