wersja testowa serwisu

Zanim oficjalnie został prezesem PGE GiEK, złożył rezygnację z funkcji! Kuśmierowski ustępuje po 6 dniach. Co się stało?

kusmierowski_kafel
PGE GiEK

Zanim PGE GiEK oficjalnie poinformował o powierzeniu Krzysztofowi Kuśmierowskiemu stanowiska prezesa, ten złożył już rezygnację! Sytuacja bez precedensu rodzi więcej pytań niż znaleźć można klarownych odpowiedzi. Pewnym jest za to, że będzie nowy konkurs na najważniejsze stanowisko w koncernie przy Węglowej.

O tym, że to właśnie Krzysztof Kuśmierowski objął stanowisko prezesa PGE GiEK na mocy konkursu z 30 czerwca informowaliśmy już 15 lipca. Od tego czasu spółka nie potwierdziła oficjalnie informacji, że na posiedzeniu Rady Nadzorczej, które odbyło się 14 lipca, z czterech kandydatur wybrano tą złożoną przez Krzysztofa Kuśmierowskiego. Wszystkie informacje, jakoby to właśnie on objął najważniejsze stanowisko w PGE GiEK miały charakter nieoficjalny…. Tymczasem już oficjalnie dowiedzieliśmy, że we wtorek 20 lipca - czyli po sześciu dniach od objęcia stanowiska - Kuśmierowski złożył z niego rezygnację.

Próżno szukać wyjaśnień takowego obrotu spraw, bo PGE GiEK nie komentuje powodów decyzji Krzysztofa Kuśmierowskiego. Spółka wydała tylko lakoniczny komunikat o treści:

– We wtorek 20 lipca 2021 roku Krzysztof Kuśmierowski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu PGE GiEK, będzie jednak pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu na prezesa zarządu spółki. Konkurs zostanie rozpisany zgodnie ze statutem spółki.