Zacięcie walczyli o życie 73-latka, który zasłabł za kierownicą swojego pojazdu

Zacięcie walczyli o życie 73-latka, który zasłabł za kierownicą swojego pojazdu
KPP Pabianice

Medycy dziękują policjantom. To dzięki mundurowym, a przede wsyztskim ich czujnej i oddanej postawie udało się przywrócić życiowe czynności nieprzytomnemu kierowcy. Dzielnicowi, wspomagani także przez strażaka z Bełchatowa zacięcie walczyli o oddech 73-latka, który zasłabł za kierownicą swojego pojazdu.

18 kwietnia o godzinie 11.10 dzielnicowi z posterunku w Hermanowie zauważyli stojący na jezdni samochód. Pojazd miał włączony silnik, a na fotelu kierowcy leżał nieprzytomny mężczyzna. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania ulicy Pabianickiej i Okrężnej w Hucie Dłutowskiej. Policjanci wyciągnęli poszkodowanego z Nissana i natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. 

- Aspirant sztabowy Piotr Drab oraz starszy aspirant Tomasz Lewandowski nieprzerwanie prowadząc czynności resuscytacyjne, wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe. W tym czasie pomocy policjantom udzielał również przejeżdżający obok funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Po kilku minutach przyjechał także drugi patrol dzielnicowych. Mundurowi wspólnie, naprzemiennie wykonywali masaż serca u nieprzytomnego kierującego. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż 73-latek co chwilę odzyskiwał oddech, po czym szybko go tracił - mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej Policji.

Ostatecznie przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przywrócił mężczyźnie czynności życiowe. Mieszkaniec Chechła Pierwszego został przetransportowany karetką do szpitala.

Jak dodaje rzeczniczka pabianickiej Policji, w ostatnich miesiącach jest to już druga sytuacja, gdzie aspirant sztabowy Piotr Drab oraz starszy aspirant Tomasz Lewandowski udowodnili, że są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji, a życie ludzkie jest dla nich dobrem najważniejszym.

- 28 września 2023 roku funkcjonariusze eskortowali samochód z piętnastomiesięcznym chłopcem, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki temu chłopczyk błyskawicznie trafił pod opiekę lekarzy. Za okazaną pomoc, ojciec dziecka napisał mail do Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach, w którym pogratulował odpowiedniej postawy policjantów - przypomina inną interwencję sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Tym razem, na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi wpłynął list z wyrazami uznania od Dyrektora Naczelnego Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Po raz kolejny policjanci pokazali, że oprócz reagowania na przestępstwa i wykroczenia w swojej codziennej służbie niosą pomoc, dbając o tę najwyższą, bezcenną wartość, jaką jest ludzkie życie.

- Przypominamy! Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, kiedy widzimy człowieka leżącego na ziemi, na ławce, w parku czy w samochodzie. Natychmiastowa pomoc może uratować ludzkie życie - podsumowuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.