Zaatakował taksówkarza, był agresywny wobec policjantów! Awantura pod sklepem zakończona aresztem

ebe
KPP Bełchatów

Prawdopodobnie zbyt duża ilość wypitego alkoholu spowodowała, że 55-latek swoją złość wyładował na kierowcy taxi. Napastnik zniszczył pokrzywdzonemu okulary, rozdarł koszulę oraz uszkodził karoserię jego auta. Zdesperowany mężczyzna, groził taksówkarzowi pobiciem. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, swoją agresję przeniósł na mundurowych, czym naraził się na dodatkową odpowiedzialność.

W miniony czwartek, 20 kwietnia, około południa policjanci prewencji z bełchatowskiej komendy interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który bez powodu wszczął awanturę z taksówkarzem, który przywiózł klienta do sklepu w Kurnosie pod Bełchatowem. Mężczyzna był agresywny, swoją złość finalnie wyładował na drzwiach pojazdu, powodując wgniecenie karoserii. 

- Zniszczył również okulary taksówkarzowi i rozdarł mu koszulę. Agresor uciekł, kiedy pokrzywdzony na pomoc wzywał patrol policji. Przed przyjazdem mundurowych wandal ponownie pojawił się pod sklepem i w dalszym ciągu nie szczędził wulgaryzmów pod adresem pokrzywdzonego, któremu groził również pobiciem. Wartość strat została oszacowana na blisko 1000 złotych - mówi Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy. 

PRZECZYTAJ >>> Tragedia pod Łaskiem. W wyniku zderzeniu dwóch motocykli zginął 65-latek [Foto]

Policjanci wylegitymowali 55-letniego sprawcę, który w czasie interwencji cały czas był agresywny. Wyzywał zgłaszającego, a kiedy funkcjonariusze przywoływali go do porządku, agresor swoją złość próbował wyładować na mundurowych. 

- Agresywny mężczyzna, używając wulgaryzmów, znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, czym naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu - dodaje Kaszewska.

CZYTAJ >>> Śmiertelny wypadek w Wieluniu. Nie żyje 38- letni motocyklista

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, po wytrzeźwieniu usłyszał kilka zarzutów dotyczących, uszkodzenia mienia, gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza Policji. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.