Wypadek na obwodnicy Kleszczowa. Jeden z kierowców zabrany śmigłowcem LPRu do łódzkiego szpitala

Wypadek na obwodnicy Kleszczowa. Jeden z kierowców zabrany śmigłowcem LPRu do łódzkiego szpitala
KPP Bełchatów

Poważny wypadek na obwodnicy Kleszczowa. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jeden z kierujących został przetransportowany do łódzkiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 grudnia. O godzinie 7.19 służby dostały wezwanie na obwodnicę Kleszczowa. Do wypadku doszło na tamtejszym łuku drogi, nieopodal ronda z ulicą Główną.

- Od strony Kleszczowa w kierunku Czyżowa jechał kierujący Skodą Octavią, 49-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z VW Polo, którym kierował 31-latek. Mężczyznę z tego samochodu udało sie przebadać na zawartość alkoholu, był trzeźwu. Natomiast kierowcę ze Skody, mieszkańca gminy Kleszczów zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do jednego z łódzkich szpitali - przekazuje MartaPłomińska z KPP Bełchatów.

Drugi z kierowców, 31-latek z VW również został ranny i z urazem nogi został karetką przetransportowany do szpitala. 

CZYTAJ >>> A1: Kierowca osobówki uderzył w pługopiaskarkę pracującą na autostradzie [Foto]

Policja niezmiennie apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Przy obecnej aurze warunki na nawierzchniach dróg zmieniają się błyskawicznie - opady deszczu, wilgoć i niewielki nawet spadek temperatur powodują, że na drogach, zwłaszcza wieczorem, w nocy i rankami jest ślisko.