wersja testowa serwisu

Wyniki matur w Bełchatowie. W niektórych szkołach więcej uczniów oblało niż zdało egzamin!

omr-3723128_1920
Pixabay

Ponad 70 procent tegorocznych maturzystów w szkołach prowadzonych przez powiat bełchatowski może się poszczycić zdanym egzaminem maturalnym. Na niespełna pół tysiąca abiturientów maturę oblało 36 uczniów. Ci którym nie udało się w pierwszym terminie, mogą ponownie spróbować swych sił w trakcie sierpniowych poprawek.

W szkołach powiatu bełchatowskiego do egzaminu dojrzałości ogółem przystąpiło 471 absolwentów. W pierwszym terminie zdało 341 uczniów, w tym 218 licealistów i 123 uczniów techników. Maturę „oblało" 36 uczniów. A jak wyglądają wyniki poszczególnych szkół? Tutaj rozpiętość zdawalności jest wręcz ogromna - od placówek, w której praktycznie komplet zdał, do takich w których więcej uczniów nie zdało niż tych z pozytywnym wynikiem.

W tym roku  - zresztą podobnie, jak i w latach ubiegłych - najlepsze wyniki zdawalności należą do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. W tej szkole maturę zdało ponad 95% uczniów. Z drugim wynikiem wśród bełchatowskich szkół jest II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Trzeba jednak przyznać, że do wyniku poprzednika mu daleko. W "Kochanowskim" pozytywnym wynikiem egzaminu dojrzałości może się poszczycić ponad 78% abiturientów. Stawkę na podium zamyka Technikum Energetyczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 z ponad 76-procentową zdawalnością. 

Na miejscu kolejnym znalazło się Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie, gdzie poprawnie egzamin napisało ponad 57% osób. W Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bełchatowie zdało ponad 45% absolwentów, zaś w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 maturę zdałozaledwie 20% podchodzących do egzaminu.

Egzamin poprawkowy odbędzie się 24 sierpnia.