wersja testowa serwisu

W Bełchatowie odbył się koncert w hołdzie dla św. Jana Pawła II

koncert_4
fot. Urząd MIasta Bełchatów

Muzycy łódzkiego Teatru Wielkiego wystąpili w Bełchatowie z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Barka, Abba Ojcze, pieśń Nella Fantasia z filmu Misja czy Hallelujah - to tylko kilka utworów, jakie można było usłyszeć w ich wykonaniu. Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Łódzkiego.

Rok 2020 poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II. W maju obchodzona była bowiem seta rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali cykl muzycznych wydarzeń „Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II". Jeden z koncertów odbył się w Bełchatowie. Wydarzenie gościło w naszym mieście w środę, 9 września, w ogrodach parafii farnej.

Dla bełchatowskiej publiczności wystąpili soliści: Patrycja Krzeszowska, Olga Maroszek, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Robert Ulatowski oraz chór i orkiestra w kameralnym składzie pod batutą Michała Kocimskiego. W programie znalazły się klasyki opery, operetki i musicalu, a także pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu w parafialnych ogrodach można było usłyszeć m.in. „Barkę", „Abba Ojcze", „Czarną Madonnę", a także „O mio babbino caro" z opery Pucciniego, „Nella fantasia" z filmu „Misja", „Hallelujah" Cohen'a czy walc z filmu „Noce i dnie".

Kolejny koncert „Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II", którego organizatorem jest marszałek Grzegorz Schreiber, zaplanowany jest na 16 września w Żytnie.

>>> Fotogaleria - koncert w hołdzie dla św. Jana Pawła II

źródło: UM Bełchatów