Umowa na żłobek podpisana! Za nieco ponad rok opiekę w nim znajdzie 25 maluchów [Foto]

kafel
UG Kluki

W Klukach powstanie żłobek, opiekę znajdzie w nim 25 najmłodszych mieszkańców gminy. Już podpisano umowę na  budowę obiektu, a pierwsi podopieczni mają się już w nim bawić w maju 2025 roku.

Jak informują gminni urzędnicy, przedsięwzięcie obejmuje budowę żłobka samorządowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Jednokondygnacyjny budynek stanie przy ulicy Szkolnej 4. 

- Forma architektoniczna budynku to przenikające się prostopadłościany o różnych wysokościach. Budynek przykryty stropodachem o kącie nachylenia 2%. Wejście główne do budynku zlokalizowane od strony południowej, natomiast obsługa dostaw posiłków będzie odbywać się od strony północnej. Szerokość elewacji frontowej wynosi 29,85 m. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej od 4,15m do 5,17m. Wysokość budynku/kalenicy od 3,65 do 4,64m. Układ konstrukcyjny budynku został zaprojektowany w technologii tradycyjnej, ławy fundamentowe żelbetowe, stropodachy żelbetowe monolityczne, ściany murowane dwuwarstwowe - wyjaśniają szczegóły projektu pracownicy Urzędu Gminy w Klukach.

Jak dodają urzędnicy, budynek będzie wolny architektonicznych, a posadzki w całym obiekcie zaprojektowano na tym samym poziomie, co oznacza, że obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość budowy oszacowano na kwotę ponad 3 mln 600 tys zł, samorząd Kluk w ramach rządowego Polskiego Ładu otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 mln zł, kolejny ponad 1 mln będzie pochodzić z programu Maluch +.

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia upływa z dniem 15 maja 2025 roku. Wykonawcą obiektu będzie bełchatowska firma  MK Budima Sp. z o. o, a umowę na realizację prac wójt gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz podpisała 15 lutego.