Uczniowskie Brygady Remontowe w akcji! Udowodnili, że naukę zawodu można połączyć z dobroczynnością [Foto]

ubr
UBRy, Powiat Bełchatowski

Uczniowskie Brygady Remontowe już po raz drugi udowodniły, że praktyczną naukę zawodu można połączyć z dobroczynnością. Grupa uczniów "Energetyka" i Centrum Kształcenia Zawodowego zrealizowała remont dla dwóch rodzin. Młodzież utworzyła UBR i w swoim wolnym czasie, po lekcjach wykonała szereg prac remontowych.

Natalia, Klaudia, Kacper, Dominik, Adrian i Szymon - łączy ich szkoła i nauka zawodu, ale przede wszystkim wspólnym mianownikiem jest ogromny zapał i chęć niesienia pomocy innym. Tym razem padło na rodzinę z trójką dzieci oraz wychowankę domu dziecka, która stawia kroki w samodzielnym życiu. Wybór miejsc, które ekipa UBR wyremontowała nie był przypadkowy. Chodziło o wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie pomalowali ściany i naprawili zniszczenia w łazience. Sami podkreślają. że mają w swoim działaniu jeden cel: pomóc osobom, które tego wsparcia potrzebują najbardziej. 

- Chcemy, aby potrzebujące osoby miały kawałek swojego miejsca oraz by mogły poczuć, że mają przy sobie ludzi, na których moją liczyć nie tylko w trudnym czasie, ale i na co dzień. My jako ludzie tworząc ten projekt pokazujemy, że umiemy się odnaleźć w danym środowisku tzw. "wielkim świecie" przez realizację, dobrą komunikację w grupie, kreatywne myślenie, profesjonalne zarządzanie czy też nawiązywanie nowych znajomości. Dzięki tej wiedzy i nowym doświadczeniom, idziemy na przód,  poznajemy nowe rozwiązania, bardziej odpowiedzialne życie - piszą sami o sobie

Godna pochwały inicjatywa zaangażowała młodzież nie tylko pod kątem konkretnych, remontowych umiejętności, ale także  organizacyjnie. Jest tak dlatego, że materiały do tych prac grupa uczniów pozyskała znajdując sponsorów.

Projekt Uczniowskie Brygady Remontowe bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych pt. „Zwolnieni z teorii". Inicjatywa zachęca młodych ludzi do tworzenia własnych przedsięwzięć i nabywania kompetencji, takich jak współpraca, komunikacja czy przywództwo. Olimpiada polega na znalezieniu pomysłu na akcję społeczną, zaplanowanie jej począwszy od nazwy po pozyskanie partnerów i budżetu, stworzenie całego projektu na platformie www.zwolnienizteorii.pl, a także przeprowadzenie akcji w praktyce. Uczeń, który ukończy projekt, zostaje finalistą olimpiady i zdobywa międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, wydany przez Project Management Institute ATP. 

Młodzieży gratulujemy zaangażowania, empatii i umiejętności! Wielkie brawa dla młodzieży i grona pedagogicznego "Energetyka", które wspiera UBRy w działaniu.