wersja testowa serwisu

Uczniowie przy wsparciu nauczycieli z "Mickiewicza" wygrali dla szkoły masę laptopów!

Uczniowie przy wsparciu nauczycieli z "Mickiewicza" wgrali dla szkoły masę laptopów!
UM Bełchatów

Uczniowie klas II z liceum im. Adama Mickiewicza reprezentowali szkołę w konkursie „Fundusze norweskie – O tym się wie". Praca przygotowana przez młodzież przy współpracy z nauczycielami znalazła uznanie kapituły, a placówka wzbogaciła się o mobilną pracownię komputerową.

Konkurs polegał na opracowaniu przez drużynę pracy plastycznej, stworzonej dowolną techniką cyfrową (strona www, aplikacja, wideo, grafika etc.), ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG, ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i/lub państw-darczyńców tych funduszy.

III LO im. A. Mickiewicza w Bełchatowie reprezentowali Daria Metelska, Małgorzata Błachowicz, Daria Napart, Janusz Nawrot i Wojciech Słok. Koordynatorkami projektu były nauczycielki Anna Smoleń, Lidia Paduszyńska i Małgorzata Załęczna.

Uczniowie zbierali wszelkie ciekawostki o krajach tworzących fundusz, czyli Islandii, Norwegii i Liechtensteinie oraz ich zasadach działania obszarów gospodarczych.

Dzięki kompetencjom cyfrowym młodzieży, przygotowana praca zyskała uznanie w oczach kapituły konkursu.

- Zdjęcia zostały przez jedną z uczestniczek odwzorowane w specjalnym programie graficznym. Profile uczestników opracowano w formie ciekawych prezentacji przy użyciu narzędzi cyfrowych i programów graficznych. Po dwóch miesiącach pracy powstał projekt strony w szablonie Wordpress, który w etapie końcowym został nagrany jako film instruktażowy – mówi Małgorzata Załęczna wicedyrektor szkoły i koordynator projektu. - Dodatkowo, by strona była jeszcze bardziej uniwersalna i mogła stanowić materiał dydaktyczny, wszystko zostało przez młodzież opracowane w językach angielskim i niemieckim – dodaje Małgorzata Załęczna.

Wyniki konkursu ogłoszono w czerwcu. Praca przygotowana przez III LO im. Adama Mickiewicza wygrała w kategorii szkół ponadpodstawowych, a placówka otrzymała w nagrodę mobilną pracownię komputerową. W jej skład wchodzi 16 laptopów oraz szafka do ich przechowywania.

W konkursie "Fundusze Norweskiei EOG- o tym się wie" startowało 2 tys. szkół, a sto z nich zostało wyróżnionych. Przed bełchatowskimi laureatami jeszcze najprzyjemniejszy moment, czyli udział w uroczystej gali.