wersja testowa serwisu

Trwają szczepienia bełchatowskich policjantów przeciwko Covid-19

Untitled

Szczepienia dla bełchatowskich funkcjonariuszy zorganizowano w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie. Pierwsza seria szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się 18 marca. Mundurowi również w codziennej służbie mieli najlepszą okazję zaobserwować jak groźnie ta choroba może przebiegać. Dlatego chętnych na to by poddać się szczepieniu nie brakuje.

Czwarty dzień szczepień już za nami. Dotychczas zaszczepionych zostało 77 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie na czele z szefem bełchatowskiej policji insp. Grzegorzem Czubakowskim oraz I Zastępcą Komendanta mł.insp. Tomaszem Jędrzejczykiem.

Od początku trwania epidemii bełchatowscy stróże prawa realizują szereg zadań związanych z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa. Codzienne czuwanie nad przestrzeganiem obostrzeń, kontrola połączona ze wsparciem mieszkańców miasta i powiatu, którzy przebywają na kwarantannie oraz w izolacji to zadania, które dają okazję zaobserwować jak poważny przebieg może mieć choroba. Funkcjonariusze służąc społeczeństwu każdego dnia spieszą innym z pomocą. Wyjeżdżają na interwencje, pracują na miejscu zdarzeń drogowych i kryminalnych, przeprowadzają czynności z różnymi osobami, dlatego tak ważne jest aby sami również byli bezpieczni.

Dlatego kiedy ruszyły szczepienia dla policjantów wielu zdeklarowało chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Dzięki szczepionce mundurowi będą chronieni przed zarażeniem, aby móc wypełniać swoje obowiązki podczas codziennej służby i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Dla bełchatowskich policjantów szczepienia zorganizowano w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie. Dla funkcjonariuszy przyjmujących pierwsze szczepienie w marcu następną dawkę przewidziano na czerwiec. Kolejne terminy planowane są w kwietniu. Szczepienia są podstawowym orężem walki z chorobami zakaźnymi. Pozwalają zminimalizować skutki choroby, a także ustrzec się przed konsekwencjami ewentualnego kontaktu z wirusem.

źródło: KPP w Bełchatowie