Tragiczny wypadek na drodze S8, nie żyje młody kierowca [Foto]

Tragiczny wypadek na drodze S8, nie żyje młody kierowca [Foto]
fot. KP PSP w Łasku

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Niecenia (gm. Sędziejowice). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 27-letni kierowca volvo.

W niedzielę, 4 czerwca około godziny 7:15 łascy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze S8, w miejscowości Niecenia. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, jadąc w kierunku Wrocławia, zatrzymał pojazd na pasie awaryjnym z powodu awarii. W tym samym momencie na tył naczepy najechał pojazd ciężarowy marki Volvo. W wyniku zderzenia 27-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Kierowca mana był trzeźwy - mówią łascy policjanci. 

Na miejscu pracowały także dwa zastępy JRG Łask i jeden OSP Marzenin, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- W wyniku zdarzenia kierowca jednej z ciężarówek został zakleszczony, co wymagało użycia sprzętu specjalistycznego. Niestety w wyniku obrażeń, po przekazaniu służbom medycznym lekarz stwierdził zgon kierowcy - dodają strażacy z KP PSP w Łasku. - Obecnie zakończono działania ratownicze, będą podejmowane działania zmierzające do usunięcia uszkodzonych pojazdów i przywrócenia ruchu drogowego. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratury pracują policjanci. Droga w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać do godziny 11:00.

Zobacz zdjęcia: