Tragedia w Chabielicach: Policja podaje szczegóły dotyczące śmiertelnego wypadku. Stan jednego z pasażerów jest ciężki [FOTO]

Tragedia w Chabielicach: Policja podaje szczegóły dotyczące śmiertelnego wypadku. Stan jednego z pasażerów jest ciężki [FOTO]
KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 24-letni kierowca. 

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 24 maja, około godziny 1:30, w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców, na odcinku drogi wewnętrznej. O sprawie, jako pierwsi wczesnym rankiem informowaliśmy w tym artykule >>> Śmiertelny wypadek w Chabielicach. Zginął mężczyzna, a dwóch innych odniosło obrażenia.

Teraz głos w sprawie zabiera bełchatowska policja, która bada okoliczności zdarzenia. Informacje mundurowych szczegółowo informują o tym co wydarzyło się w nocy w Chabielicach. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 26-letni obcokrajowiec kierujący mazdą, który jechał z kierunku Pajęczna w kierunku miejscowości Szczerców, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze, gdzie pojazd stracił przyczepność i dachował. Niestety, w wyniku zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń 24-letni kierowca mazdy poniósł śmierć na miejscu - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy policji.

Pasażerami tego pojazdu byli mężczyźni w wieku 18 i 14 lat. Obaj z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Stan jednego z nich jest ciężki. 

- Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora bełchatowscy policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym - podsumowuje Kaszewska.

Zobacz zdjęcia: