Szokujące zatrzymanie kierowcy autobusu. Pijany, bez prawa jazdy, na "pokładzie" 26 pasażerów!

251-163058
KPP Pabianice

Skrajnie nieodpowiedzialną postawą wykazał się kierowca autobusu, który wsiadł za kółko, znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli prowadzonej przez policjantki ruchu drogowego pabianickiej jednostki

Nietrzeźwi kierowcy to poważny problem publicznych dróg. Bezmyślne zachowanie, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności to czynniki, które są dla nich charakterystyczne. O tym fakcie świadczy sytuacja, która miała miejsce 29 stycznia w Pabianicach na ulicy Karniszewickiej. 

- Wtedy właśnie, tuż przed godziną 7.00 policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego prowadziły kontrolę. Zatrzymały autobus relacji międzynarodowej przewożący 26 pasażerów. Podczas sprawdzenia okazało się, że 44-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 0,6 promila alkoholu. To jednak nie koniec. Ze sprawdzeń w policyjnych systemach wynikało także, że w listopadzie 2022 roku mieszkaniec województwa mazowieckiego miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości - przekazuje Olona Sidorko z pabianickiej komendy. 

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.