Szkoła Podstawowa nr 8 ma 40 lat! Jubileusz świętowano niezwykle uroczyście [Foto]

jubileusz_40lecia_sp8-443_20231020-085628_1
UM Bełchatów

Były wspomnienia, spotkania po latach, serdeczne życzenia, występy artystyczne oraz oczywiście urodzinowy tort. Tak w czwartek 19 października „Ósemka" świętowała 40-lecie istnienia. W uroczystej akademii udział wzięli m.in. byli dyrektorzy, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele szkoły, a także wiceprezydenci Bełchatowa – Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański.

40 lat minęło… „Ósemka" świętuje jubileusz istnienia. Takie wydarzenia jednoczą uczniów, absolwentów i nauczycieli. To także okazja do wspomnień, gratulacji i życzeń. I tak właśnie było podczas uroczystej gali, jaka z okazji 40-lecia istnienia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8. Dyrektor placówki, Maria Łazuga, podkreśliła, że historia „Ósemki" to to historia pasji, nauki i rozwoju. 

- Dziś przypominamy sobie zapisane karty 40-letniej historii naszej szkoły. „Ósemka" nigdy nie była tylko szkołą czy instytucją, tylko zwartą społecznością tworzoną przez kolejne pokolenia uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, doświadczenie i serce. Wokół naszej szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne oraz otwarte, a przede wszystkim wrażliwe na potrzeby dziecka. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć naszą szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj, dbającą o indywidualne potrzeby każdego ucznia oraz otwartą na inicjatywy rodziców, przyjazną, bezpieczną oraz nowoczesną – powiedziała dyrektor Łazuga.

Na uroczystości zorganizowanej z okazji rubinowego jubileuszu SP nr 8 pojawili się także goście. Wśród zaproszonych byli także wiceprezydenci Bełchatowa - Dariusz Matyśkiewicz oraz Łukasz Politański. Nie szczędzili oni słów uznania i podziękowań za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz wychowawcze szkoły.

- Uczniom Szkoły Podstawowej nr 8 życzę, aby ich szkoła była miejscem, które zawsze będą wspominać jak najlepiej, zawsze z uśmiechem i estymą. Aby przyjaźnie, które tu zawierają, trwały całe życie. Życzę również wszystkiego, co najlepsze pracownikom placówki. Całej kadrze pedagogicznej a także obsłudze. Spełnienia wszystkiej marzeń, placów i zamierzeń, a także pomyślności w życiu osobistym i zawodowym - powiedział wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Podczas spotkania była też część artystyczna. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Jak na jubileusz przystało - był także urodzinowy tort.

Szkoła Podstawowa nr 8 na os. Dolnośląskim istnieje od 1983 roku, uroczyste oddanie budynku miało miejsce 3 października. Swojego patrona placówka otrzymała cztery lata później - w 1987 roku. Te minione lata z łezką w oku wspominała jedna z byłych dyrektorek „Ósemki" – Henryka Parchatko. 

- Tamte lata, tamte chwile są dla mnie miłym wspomnieniem. To był czas trudny, ale jedocześnie wspaniały. Zawsze dążyliśmy do tego, aby być lepsi. Uczestniczyliśmy w różnych akcjach, mieliśmy wspaniałe osiągnięcia. To było naprawdę wspaniałe - mówiła ze wzruszeniem Henryka Parchatko.

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest >>> TUTAJ

Źródło: UM Bełchatów