Sześć nowiutkich autobusów PKS Bełchatów wyruszy na trasy! Kiedy pasażerowie do nich wsiądą? [Foto]

Sześć nowiutkich autobusów PKS Bełchatów wyruszy na trasy! Kiedy pasażerowie do nich wsiądą? [Foto]

Już w nadchodzącym tygodniu, zgodnie z deklaracją prezesa PKS Bełchatów, nowiutkie autobusy zakupione dla spółki ruszą na trasy. Dla podróżnych to nie tylko wyższe bezpieczeństwo, ale przede wszytskim znacząca poprawa komfortu podróżowania. W środę, 15 marca oficjalnie przekazano do spółki transportowej sześć fabrycznie nowych i niskoemisyjnych autobusów. 

Zgodnie z zapowiedzią Sebastiana Brózdy, prezesa PKS Bełchatów nowe autobusy będą obsługiwać wycieczki oraz stałe trasyz Bełchatowa do Piotrkowa, Zelowa i Radomska. W środę, 15 marca na placu spółki oficjalnie przekazano i zaprezentowano sześć pachnących nowością pojazdów. Pięć z nich to te marki Iveco, jeden, większy to Mercedes, różną się one ilością miejsc. 

Trzy z sześciu to autobusy, trzydziestoosobowe z 28 miejscami siedzącymi, miejscem dla kierowcy i pilota. Jest jeden autobus, dwudziestojednoosobowy i dwa autobusy, które mają dwadzieścia dwa miejsca siedzące i jedno miejsce dla kierowcy.

- Pachnie nowością, komfortowe siedzenia, przestrzeń pasażerska dość długa, oświetlenie ledowe. Jest możliwość zmiany kolorów, wentylacja, klimatyzacja pod każdym fotelem. Myślę, że to poprawi komfort podróżowania pasażerów. Autobusy będą wykorzystywane w działalności turystycznej - mówił podczas oglądanie nowych nabytków Sebastian Brózda, prezes PKS Bełchatów.

- To jest wyjątkowa chwila w historii bełchatowskiego PKS-u, ponieważ nigdy wcześniej tak wiele nowych autobusów nie było zakupionych i dostarczonych do Przedsiębiorstwa. Co ważne, wszystkie te pojazdy są ekologiczne i dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych - mówiła podczas briefingu Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Na tym nie koniec zamówienia. PKS Bełchatów dostanie jeszcze kolejnych sześć niskoemisyjnych pojazdów już w listopadzie. Umowę z firmą Bus-Center Tomasz Gad na zakup 12 niskoemisyjnych, fabrycznie nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie, na początku listopada ubiegłego roku podpisali w imieniu Zarządu Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk. 

Wartość inwestycji realizowanej w ramach zadania "Zakup taboru z napędem niskoemisyjnym Euro 6d" to ponad 5 mln 890 tys. zł. Na ten cel Powiat Bełchatowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 250 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład dla Programu