Szczercowscy druhowie podsumowali swoją pracę w 2022 roku! Sporo wyjazdów, ale i zakupów na rzecz OSP

DSCF1902-scale_20230123-133700_1
UG Szczerców

W weekend odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczercowa. Spotkanie było doskonałą okazja do podsumowania działalności jednostki na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy minionego 2022 roku. Było sporo pracy, ale i pozyskanych funduszy na doposażenie jednostki.

OSP Szczerców odnotowała na swoim koncie 108 wyjazdów, w tym 43 gaszenia pożarów, 59 akcji związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń (wypadki, plamy oleju). Były też alarmy fałszywe – tych strażacy ze Szczercowa doliczyli się sześciu.

- Miniony rok był bogaty w pozyskiwanie środków – cieszy się Piotr Wieczorek, Prezes OSP Szczerców – Udało nam się zebrać sporą kwotę, która przeznaczona została na dofinansowanie zakupów. Jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę!

A tych nazbierało się wcale niemiało. Jednostkę wsparła finansowo Gmina Szczerców (20 tys.) – zakup sprzętu i umundurowania, WFOŚiGW w Łodzi (25 tys.) – piła do stali i betonu, hełmy i ubrania specjalne, butle do aparatów powietrznych, Urząd Marszałkowski z Łodzi (19,6 tys.) – na ubrania specjalne, MSWiA (5 tys.) – na ubrania koszarowe dla MDP, KSR-G (5,5 tys.) – ubrania specjalne.

Obecnie w szeregach szczercowskiej jednostki jest 54 członków zwyczajnych oraz 13 honorowych.

W spotkaniu podsumowującym 2022 rok uczestniczyli poseł Grzegorz Lorek oraz wójt Krzysztof Kamieniak.

Wklej tutaj kod osadzenia...