Święto Truskawki w Buczku. Znamy listę gwiazd, które wystąpią na scenie. Fani disco polo nie będą zawiedzeni!

truskawka-2022-59
UG Buczek

Trwają przygotowania do największej imprezy w Gminie Buczek, mowa oczywiście o Święcie Truskawki. Rokrocznie impreza przyciąga do tej niewielkiej miejscowości tysiące fanów słodkich owoców, ale i dobrej zabawy. Takowej nie zabraknie i w tym sezonie. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend czerwca. A co w programie? Fani skocznych rytmów nie będą zawiedzeni... 

W tym roku Święto Truskawki w Buczku będzie miało już swoją 24. odsłonę, a po raz siódmy odbędzie się w randze krajowego. Buczkowskie, truskawkowe świętowanie odbędzie się w dniach 29-30 czerwca.

- Buczkowskie Święto Truskawki co roku przyciąga tysiące miłośników truskawek, lokalnych przysmaków i dobrej zabawy. Organizatorzy podobnie jak w latach ubiegłych i w tej edycji święta przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele muzyki, będą mieli okazję posłuchać koncertów, a także obejrzeć występy taneczne. Dla najmłodszych przygotowano animacje, dmuchańce i wiele atrakcji - przekazują pracownicy UG Buczek.

Oczywistym jest, że ci którzy lubią pyszności z truskawkami w roli głównej będą mogli odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, które jak zawsze przygotują mnóstwo smakowitych przekąsek i ciast. Plac wypełniony będzie stoiskami m.in. z rękodziełem artystycznym, zabawkami, kompozycjami z kwiatów i wikliny. Będą również stoiska promocyjne. 

Kto na scenie?

To pytanie zawsze pada kiedy mówimy o buczkowskim Świecie Truskawki. Powód oczywisty, do tej niewielkiej miejscowości od lat zjeżdżają absolutne gwiazdy. Nie inaczej będzie tym razem. Choć szczegółowy harmonogram imprezy jest jeszcze dopinany, to pewnym jest, że na scenie zobaczymy topowe formacje dicso - polo - temu gadunkowi dedykowana będzie sobota. W tedy będzie można posłuchać: Mezo, Lili, Łobuzów, Jorgusa, Miłego Pana. Gwiazdą wieczoru będzie nie kto inny jak Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

Z kolei drugiego dnia będzie można na scenie podziwiać: Danutę Błażejczyk, Stachurskiego, De Mono i formacji Pectus. Szczegółowy program imprezy będziemy Państwu prezentować, jak tylko będzie dostępny.