wersja testowa serwisu

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali kolejny rok akademicki!

utw9
UM Bełchatów

Odśpiewaniem „Geudeamus igitur" słuchacze bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki 2021/2022. Po wręczeniu legitymacji studentom I roku i wysłuchaniu wykładu inauguracyjnego, oficjalnie rozpoczęli kilka miesięcy nauki.

To już szesnasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród bełchatowskich seniorów. Dowodem na to jest ciągle powiększająca się studencka brać. Także w nowym roku akademickim do grona słuchaczy dołączyło około trzydziestu. żaków, którzy podczas oficjalnej w MCK PGE Gigantach Mocy z rąk wiceprezydent Bełchatowa Łukasza Politańskiego oraz dyrektora MCK Damiana Nowaka otrzymali legitymacje studenckie.

- To bardzo ważne, aby podążać za swoimi marzeniami i planami bez względu na wiek. Cieszę się, że Bełchatów może poszczycić się tak liczną grupą aktywnych i mądrych seniorów, którzy nie ustają w swojej wędrówce ku wiedzy – mówi wiceprezydent Politański, który odczytał także list prezydent Marioli Czechowskiej do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Szanowni Państwo, rozpoczynacie dziś rok akademicki 2021/2022. Z tej okazji składam życzenia wszystkiego najlepszego, pomyślności oraz satysfakcji z wszelkich planów i zamierzeń. Jestem przekonana, że najbliższe miesiące obfitować będą w interesujące wydarzenia a także inspirujące spotkania. Każdego dnia studenci uczelni udowadniają, że bez względu na wiek i wykształcenie można realizować swoje marzenia z młodości, angażować się w życie społeczne i prowadzić aktywny tryb życia. Całej uniwersyteckiej społeczności - Wykładowcom i Słuchaczom - życzę, by ten nowy rok akademicki obfitował w pozytywne doświadczenie, pasjonujące wykłady i same udane inicjatywy – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

Podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku akademickiego studenci tradycyjnie wysłuchali także wykładu inauguracyjnego. Dyrektor MCK Damian Nowak przybliżył sylwetki Polaków, którzy tworzyli potęgę Hollywood, a konkretnie wytwórnie filmowe takie jak Warner Bross. czy MGM.

Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dużej mierze oparty jest bowiem o potrzeby i pomysłu studentów. Oferta zajęć i wykładów jest niezwykle szeroka i ciągle wzbogacana o pomysły słuchaczy. Informatyka, psychologia, języki obce, basen oraz inne formy zajęć ruchowych, jak taniec, joga czy pilates, a do tego specjalne kursy i warsztaty. Studenci mają także klasyczne wykłady akademickie o szerokiej tematyce. Dotyczą one zagadnień z dziedziny zdrowia, historii, kultury czy socjologii. Jak mówi Agnieszka Bielska, koordynator UTW, jest więc z czego wybierać. 

Obserwując zapał do nauki naszych słuchaczy, można śmiało stwierdzić, że na naukę nigdy nie jest za późno. Nasz uniwersytet jest spragniony wiedzy, otwarty na nowe wyzwania i nieustannie dąży do ustawicznego rozwoju. Dlatego też stale dochodzą nowe zajęcia, które zresztą wymyślają sami słuchacze, jak chociażby koło fotograficzne – mówi Agnieszka Bielska.

Wszystkim blisko trzystu studentom bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy owocnej nauki, a także wielu nowych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień. 

Zdjęcia z uroczystości znajdziecie na fp Miasta Bełchatów >>> KLIKNIJ