Straszą i namawiają do zamówienia usługi! Oszuści powołują się na lokalny urząd

dokumenty-podpisy2
Pixabay

Uwaga mieszkańcy! W miejscowościach na terenie Gminy Bełchatów pojawili się przedstawiciele firmy, którzy przekazują mieszkańcom nieprawdziwe informacje mające na celu przekonanie do zamównienia usługi. Chodzi o certyfikat energetyczny, czyli świadectwo charakterystyki energetycznej domu.

Jak dodają gminni urzędnicy sytuacja jest o tyle niepokojąca, że przedstawiciele firmy straszą karami finansowymi i namawiając do korzystania ze swoich usług powołują się na rzekome ustalenia z Urzędem Gminy Bełchatów. 

- Informujemy, że Urząd Gminy Bełchatów nie zleca żadnej firmie przeprowadzania tego typu audytów na terenie Gminy. Nie ma też żadnych ustaleń z przedsiębiorcami w tym zakresie. Chcemy podkreślić, że wykonanie certyfikatu energetycznego dla prywatnych domów jest konieczne w trzech przypadkach: w przypadku nowo budowanych domów - certyfikat trzeba uzyskać, żeby w ogóle dostać pozwolenie na użytkowanie budynku; w przypadku sprzedaży domu; w przypadku wynajmu. Nie ma obowiązku opracowywania takiego certyfikatu dla domów już oddanych do użytku i zamieszkiwanych - przekazują wraz z ostrzeżeniam pracownicy Urzędu Gminy Bełchatów. 

PRZECZYTAJ >>> Oszuści wzięli na cel piotrkowskich seniorów! Plaga zgłoszeń na policji