wersja testowa serwisu

Rozbój w Bełchatowie. Najpierw pili wspólnie alkohol, później pobili i okradli

266-126314
fot. KPP w Bełchatowie

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Najpierw pili alkohol z późniejszą ofiarą a później pobili i okradli. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2021 roku tuż po godz. 6.00 bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Kilkanaście dni wcześniej, dwaj mieszkańcy Bełchatowa spożywali alkohol z późniejszym pokrzywdzonym. W trakcie libacji, 24-latek oraz jego o 3 lata młodszy kolega, z nieznanych przyczyn, zaatakowali swojego kompana.

- Pokrzywdzony próbował się bronić, jednak sprawcy wykręcali mu ręce, zadawali liczne ciosy oraz kopali po całym ciele. Jednocześnie zabrali mu telefon komórkowy i portfel a w nim około 700 złotych - relacjonują policjanci.

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu policjantów, mężczyźni zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj usłyszeli już zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Bełchatowie