Wielki remont w "Energetyku". Prace za 1,5 miliona złotych zakończą się w przyszłym roku

Wielki remont w "Energetyku". Prace za 1,5 miliona złotych zakończą się w przyszłym roku
ZSP nr 1/ Facebook

Ponad 1,5 - miliona złotych będzie kosztować gruntowny remont auli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Obiekt zostanie zmodernizowany od podłogi po dach wraz z wymianą sieci elektrycznej, grzewczej i remontem wentylacji. Wielki remont w "Energetyku" ma zakończyć się w lipcu 2023 roku. 

W środę, 16 listopada, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali umowę z wykonawcą – PHU Barbara Maziarz na przebudowę i remont auli wraz z termomodernizacją stropodachu w ZSP nr 1.

W ramach inwestycji wartej ponad 1 mln 552 tys. zł zostaną wykonane: remont drewnianej podłogi, remont ścian poprzez wymianę okładziny drewnianej, uzupełnienie i wykonanie tynków oraz pomalowanie, wymianę stolarki drzwiowej oraz wymianę podwieszanego sufitu. Modernizacja zakłada również remont instalacji grzewczej, remont i przebudowę instalacji elektrycznej wraz z wymianą oświetlenia auli na energooszczędne oraz wykonanie oświetlenia scenicznego. Przebudowę uzupełni remont wentylacji, termomodernizacja dachu oraz montaż gablot do edukacji ekologicznej.

- To bardzo istotna inwestycja. Nasza aula jest jedynym takim pomieszczeniem w szkołach ponadpodstawowych w Bełchatowie. Po wykonaniu zaplanowanych prac będziemy mieli w pełni funkcjonalną, estetyczną i nowoczesną aulę, w której będzie możliwa organizacja nie tylko wydarzeń szkolnych, ale także powiatowych – podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Jak informują powiatowi urzędnicy zadanie pod nazwą: "Przebudowa auli w ZSP nr 1 w Bełchatowie w celu poprawy efektywności energetycznej wraz z utworzeniem miejsca edukacji ekologicznej - OS" dofinansowane jest ze środków z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Źródło: Powiat Bełchatowski