wersja testowa serwisu

Regaty RMP CUP 2021: Żeglarze z bełchatowskiego "Abordażu" rywalizowali na Mazurach!

Regaty RMP CUP 2021: Żeglarze z bełchatowskiego "Abordażu" rywalizowali na Mazurach!

Tradycyjnie we wrześniu żeglarze z bełchatowskiego klubu Abordaż spotkali się na Wielkich Jeziorach Mazurskich w ramach Regat Miast Partnerskich CUP 2021. Rywalizacja o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa (oddział Bełchatów) odbyła się w miniony weekend 11 i 12 września. W tegorocznej odsłonie imprezy na linii startu i - szczęśliwie także mety- stanęło dziewięć załóg.

To już tradycja, że dla wielu żeglarzy skupionych wokół „Abordażu" zwieńczeniem mazurskiego żeglowania są klubowe regaty. Ze względu na sytuację epidemiczną od dwóch lat impreza gromadzi nieco mniejszą liczbę załóg, a przedstawiciele z miast partnerskich Bełchatowa niestety nie dołączają do rywalizacji. Jednak jak podkreśla Leszek Kacprzyk, komandor klubu, nie o liczby tu idzie.

- Najważniejsze, że utrzymujemy ciągłość imprezy, kontynuujemy żeglarskie współzawodnictwo i rzecz najważniejsza - integrację środowiska. Jestem głęboko przekonany, że ustabilizowanie sytuacji „covidowej" pozwoli powrócić do startów w obstawie kilkunastu, a były lata, że i kilkudziesięciu załóg. Ścigamy się już od siedmiu lat, a klub „Abordaż" rokrocznie udowadnia, że stanowi jedną wielką rodzinę, a dodam, że mamy aktywnych ponad trzystu członków - wyjaśnia Leszek Kacprzyk, komandor klubu „Abordaż", na zawodach również w roli sędziego.

Regaty odbyły się w pięknej, słonecznej pogodzie, choć jak wiadomo ta nie jest wymarzoną dla żeglarzy. Słabe południowo-zachodnie wiatry nie pozwalały na szybkie „śmiganie" po jeziorach Kisajno i Dargin, za to bez wątpienia pozytywnie wpływały na rodzinny klimat współzawodnictwa. Nie obyło się bez wspólnych żartów i dyskusji pomiędzy poszczególnymi załogami. Ostatecznie jednak ktoś pierwszy trasę Giżycko - Sztynort pokonać musiał. Najszybszą załogą regat RMP CUP 2021 była ta w składzie: kapitan Dariusz Kluska, załoga: Dariusz Gałązka i Włodzimierz Kopański, na jachcie Maxus 24 EVO. To właśnie do tego męskiego trio trafił puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Bełchatów.

Klasyfikacja:

  • I miejsce

Załoga w składzie: Kapitan Dariusz Kluska, załoga Dariusz Gałązka i Włodzimierz Kopański, na jachcie Maxus 24 EVO.

  • II miejsce

Załoga w składzie: Kapitan Grzegorz Saktura, załoga: Barbara Szubert-Saktura, na jachcie Maxus 28

  • III miejsce

Załoga w składzie: Kapitan Zbigniew Radoszewski, załoga: Dariusz Łęcki, Zbigniew Kowalczyk, Wojciech Stachowicz, Łukasz Jędraszek, Agnieszka Poznańska, na jachcie Bolero 805

Puchar dla najlepszej załogi żeńskiej sklasyfikowanej na miejscu szóstym w klasyfikacji open otrzymała załoga w składzie: Kapitan Wioletta Bartosik, załoga: Justyna Olejniczak, Małgorzata Urbaniak, Anna Jędraszek, Agnieszka Zuzańska.

Obszerny materiał filmowy można obejrzeć w TYM MIEJSCU.