Radni w obronie Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II. Rada Powiatu przyjęła specjalną uchwałę. Jak ją uzasadniono?

Radni w obronie Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II. Rada Powiatu przyjęła specjalną uchwałę. Jak ją uzasadniono?
Powiat Bełchatowski

W środę, 25 kwietnia obradowała Rada Powiatu. Wśród uchwał przyjętych przez radnych znalazła się ta w sprawie obrony dobrego imienia i autorytetu Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II. Głosowanie nad jej przyjęciem przebiegło sprawnie i bez szczególnej dyskusji, a projekt złożony przez Klub Prawa i Sprawiedliwości przeszedł 13 głosami "za". Dlaczego podjęto taką uchwałę, co znalazło się w jej uzasadnieniu?

Prezentacją uchwały zajął się przewodniczący klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Jacek Bakalarczyk. Rada Powiatu wyraziła w dokumencie, że czuje się w "obowiązku obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II",  a przyjęcie stanowiska ma być stanowczym głosem sprzeciwu wobec bezpodstawnych, tendencyjnych i niezwykle krzywdzących opinii, które w ostatnich tygodniach przetaczają się w opinii publicznej.  Radni uzasadniając swoje stanowisko i złożony projekt uchwały wskazywali przy tym, ze Jan Paweł II stał się największym autorytetem moralnym i duchowym przywódcą milionów ludzi na całym świecie.

- Jego wielkość jest niekwestionowana, bowiem to on przekonywał do życia w tolerancji, zrozumieniu i zaufaniu do bliźniego. Jesteśmy przekonani, że działania znieważające Naszego Wielkiego Rodaka szkodzą przede wszystkim Polsce i Polakom. Niewątpliwie jest to wymierzanie ciosu w polski naród, jego dziedzictwo kulturowe i naszą wspólną przyszłość - czytamy w uzasadnieniu uchwały. - W dobie poszukiwania autorytetów osobowość Św. Jana Pawła II jest niekwestionowanym wzorem świętości człowieka i kapłanem godnym do naśladowania przez obecne o kolejne pokolenia Palaków - dodają Radni Klubu PiS.

Radni podkreślili także lokalne związki Bełchatowa z papieżem, wspominając o nadaniu w 1989 roku naszemu szpitalowi imienia Jana Pawła II czy budowie jego pomnika i nadaniu mu honorowego obywatelstwa miasta.

- Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego od wielu lat udowadniają, że chcą się identyfikować z wartościami które stały się świadectwem życia Karola Wojtyły i pragną się inspirować jego nauczaniem - napisali w uzasadnieniu wnioskodawcy i pomysłodawcy uchwały. 

Ostatecznie poddana pod głosowanie uchwała przeszła 13 głosami "za" przy braku wstrzymujących się, aczkolwiek nie wszyscy radni przychylili się do poparcia uchwały. Ośmioro radnych w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu. Wśród nich byli między innymi Radni Stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska, które przed głosowaniem wyraziło w tej sprawie swoje stanowisko. W całości jest ono do przeczytania w poniżej załączonym poście. 

Wklej tutaj kod osadzenia...