Przedłużamy rekrutację na Uniwersytet Pierwszego Wieku

UPW_bal_karnawalowy-1620

Do końca października potrwa jeszcze rekrutacja na bełchatowski Uniwersytet Pierwszego Wieku. Mali żacy do wyboru mają dwa kierunki studiów: historię Polski z archeologią i filologię polską z dziennikarstwem.

„Uczyć bawiąc, bawić ucząc" – tak w największym skrócie brzmi maksyma Uniwersytetu Pierwszego Wieku, który działa w naszym mieście od 2015 roku. W listopadzie rozpocznie się kolejny już rok akademicki. Na chętnych do udziału w ciekawych zajęciach czekamy do końca października. Ruch, zabawa, kreatywność i artystyczna swoboda – wszystko to sprawi, że żacy nie tylko będą przyswajać niełatwe zagadnienia naukowe, ale również samodzielnie odkrywać otaczający świat i poszerzać horyzonty myślowe, zupełnie inaczej niż w szkolnej ławce.

Formularz zgłoszeniowy oraz stosowne oświadczenia pobierzemy ze strony internetowej Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, otrzymamy je również bezpośrednio w obu placówkach. Wypełnione dokumenty wraz dwoma zdjęciami legitymacyjnymi i opłatą rekrutacyjną w wysokości 30 zł składamy w wybranej placówce. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania miejsc.

Zanim zajęcia rozpoczną się na dobre, najmłodsi wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, podczas której studenci pierwszego roku otrzymają wówczas indeksy, legitymacje oraz plan zajęć. Spotkają się też z wykładowcami i kolegami ze starszych roczników, którzy chętnie podzielą się wrażeniami i doświadczeniami. A później przez cały rok uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych m.in. przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracowników miejskiej biblioteki i muzeum. Zajęcia odbywać się będą w obu miejskich placówkach. Do tego dojdą jeszcze wycieczki, warsztaty, bal międzysemestralny i juwenalia.

W roku akademickim 2019/2020, podobnie jak w ubiegłym, bełchatowscy żacy studiować będą na dwóch kierunkach: filologii polskiej z dziennikarstwem oraz historii Polski z archeologią.