Potrącenie na przejściu dla pieszych na Dolnośląskim. 72-latka trafiła do szpitala

policja-albulans
fot. poglądowe

Policjanci apelują o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. W piątek, 23 lutego, w Bełchatowie doszło do potrącenia 72-latki na przejściu dla pieszych. 

Po godzinie 18.00 policjanci z bełchatowskiej komendy zostali wezwani na miejsce potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce w obrębie skrzyżowania Al. Wyszyńskiego z drogą wjazdową na osiedle Dolnośląskie. 

- Jak wstępnie ustalili policjanci, 26-letnia kierująca Seatem, jadąc od strony ulicy Lipowej, wykonując manewr skrętu w drogę osiedlową, nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych 72-letniej kobiecie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Poszkodowana z urazem nogi została przewieziona do szpitala - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Policjanci z grupy wypadkowej wykonali wszystkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegółowe okoliczności wypadku są teraz przedmiotem prowadzonego przez śledczych postępowania.

- Przypominamy, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Jeśli z uwagi na słabą widoczność spowodowaną opadami, czy oślepieniem przez inne pojazdy nie jesteśmy pewni czy na przejściu dla pieszych nikt się nie znajduje, nie ryzykujmy. W takich sytuacjach należy zwolnić, zatrzymać pojazd przed przejściem i upewnić się, że nikt w tym czasie nie przechodzi przez przejście dla pieszych. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Pamiętajmy - odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie - radzi nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej Policji.

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Jednakże dla własnego bezpieczeństwa elementy odblaskowe powinny być wyposażeniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego również w terenie zabudowanym. Pieszego, czy rowerzystę wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową kierowca o wiele wcześniej zauważy i będzie miał więcej czasu na bezpieczną reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

CZYTAJ >>> Znalazł kartę bankomatową, ruszył na zakupy. Teraz grozi mu 10 lat!