wersja testowa serwisu

Policja zatrzymała dwóch pijanych rowerzystów. Mężczyźni mieli przy sobie środki odurzające

266-123036

Bełchatowscy policjanci podczas patrolowania miasta zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj mieli przy sobie dilerki ze środkami odurzającymi. Jeden z nich był też poszukiwany przez bełchatowską prokuraturę jako sprawca kradzieży zuchwałej. Za posiadanie substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kradzież zuchwała to przestępstwo zagrożone karą nawet 8 lat więzienia.

Wieczorem 20 listopada 2020 roku bełchatowscy policjanci patrolując teren miasta, na ulicy Zamoście zwrócili uwagę na rowerzystę. Jego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Cyklista nie posiadał żadnego oświetlenia jednośladu ani elementów odblaskowych. 22-latek został więc zatrzymany do kontroli. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania był wyraźnie poddenerwowany. Kiedy mundurowi sprawdzili jego kieszenie okazało się, że młodzieniec trzymał w kieszeni dilerkę ze środkami psychoaktywnymi. Ponadto stróże prawa ustalili, że kierujący jednośladem jest poszukiwany przez Prokuraturę w Bełchatowie.

Trzy godziny później, na ulicy Pabianickiej w ręce mundurowych wpadł kolejny nieodpowiedzialny cyklista. Rower którym kierował również nie był wyposażony w żadne oświetlenie. Mężczyzna nie posiadał też żadnych elementów odblaskowych. 30-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. W czasie rozmowy z policjantami próbował schować coś wewnątrz swojej odzieży. Okazało się, że była to dilerka z zakazaną substancją. W rozmowie z mundurowym przyznał, że są to dopalacze.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków psychoaktywnych za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek, który był poszukiwany przez bełchatowska prokuraturę jako podejrzany do innej sprawy usłyszał też zarzuty kradzieży zuchwalej, której dopuścił się dwukrotnie w sierpniu i wrześniu 2020 roku. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości wobec mężczyzn zostało zastosowane postępowanie mandatowe.


Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, by po spożyciu alkoholu nie prowadzić żadnych pojazdów. W przeciwnym razie stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie jazda pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragedią na drodze! Cyklisto pamiętaj aby wyposażyć swój rower w oświetlenie. Pamiętaj o elementach odblaskowych, które zwłaszcza podczas jazdy wieczorem, czy w nocy powodują, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze.

Pamiętajmy też, że dopalacze są zagrożeniem dla życia i zdrowia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Źródło: Policja Łódzka